×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów pszczolki/lisciakip oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Pszczółki

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów pszczolki/lisciakip oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

                                    pszczolka-ruchomy-obrazek-0140Pszczółki - 3 latki  pszczolka-ruchomy-obrazek-0140 

Drodzy Rodzice serdecznie witamy w roku szkolnym 2019/2020

 

OGŁOSZENIA:

 linia-ruchomy-obrazek-0158

pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0055Serdecznie zapraszam

Rodziców z Dziećmi

do udziału w przedszkolnym

konkursie plastycznym

,,Mój kochany Miś”

Wiecej informacji na tablicy ogłoszeń w szatni.

linia-ruchomy-obrazek-0158

Pan Listopad swój parasol mocno w ręku trzyma i powiada, że niedługo przyjdzie do nas zima. Żegnamy piękną, kolorową Jesień, niech za rok powróci dnia 15 listopada 2019 roku (piątek) na jesiennym balu ,,W Krainie Barwnej Jesieni”. Będzie zabawa, konkursy oraz wesołe pląsy przy muzyce. Drodzy Rodzice bardzo proszę licząc na Państwa inwencję twórczą, zaangażowanie o przebranie i przygotowanie dla swojej pociechy ,,jesiennego stroju" np. grzybka, wiewiórki, marchewki, ogórka.... Z góry serdecznie dziękuję :)

linia-ruchomy-obrazek-0158

Dwa misie z serduszkamiDnia 25 listopada 2019 roku (poniedziałek) nasi milusińscy przynoszą do przedszkola swojego ulubionego pluszowego przyjaciela - misia. W tym właśnie dniu obchodzić będziemy - ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia”, najpopularniejszej, a zarazem najbardziej ukochanej zabawki. Prawie dla każdego z nas nieodłącznym atrybutem dzieciństwa był lub nadal jest właśnie on - PLUSZOWY MIŚ. Bawimy się w tym dniu razem z nim! Będą misiowe zadania do wykonania, pląsy przy muzyce....

linia-ruchomy-obrazek-0158

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki grafika darmowaAndrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby andrzejkowe to doskonała okazja do pobudzania wyobraźni i pomysłowości oraz wspaniałe źródło do tradycji i obrzędów ludowych związanych z dniem św. Andrzeja - jednego z dwunastu Apostołów. Każdy wierzy, że jego przyszłość będzie wspaniała, ale to nie od wróżb, lecz od nas samych zależy. W Andrzejki fajna będzie zabawa. Wróżb różnych gromada. Przez kluczyk zaglądanie. Różne wyliczanie. My się w to bawimy dnia 29 listopada (piątek). W tym dniu można dzieci przebrać za wróżki i gustownych czarodziejów..........

linia-ruchomy-obrazek-0158

Serdecznie zapraszam chętnych Rodziców

do udziału w spotkaniach z cyklu:

,,Czytający Rodzice"

oraz

,,Rodzic w roli eksperta".

Proszę o osobisty kontakt chętnych Rodziców w celu ustalenia terminu i godziny spotkania.

linia-ruchomy-obrazek-0158

GALERIA:

Podobny obraz,,Pszczółkowe" zabawy z Mamą i Tatą.

Dnia 31 października późnym popołudniem w naszej grupie bawiliśmy się z Mamą i Tatą na pierwszym spotkaniu z cyklu ,,Jesienią, Zimą, Wiosną i Latem wspólnie bawię się i tworzę z Mamą i Tatą". Tematem pierwszego spotkania były ,,Liściaki" wszak za oknem Jesień gości w suchych liściach lecących szelestem, w barwnych liściach, czerwonych i złotych, co nad ziemią się kładą pokotem.... Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy muzyczno-ruchowej ,,Części ciała” oraz ,,jesienną orkiestrą” - grą na kolorowych kartkach papieru do muzyki ,,The Clap Clap Song”. Wspólne tworzenie sprawiło wszystkim wiele radości. Powstały przepiękne i niepowtarzalne jesienne prace plastyczne. Dziękuję wszystkim Rodzicom i Dzieciom za tak liczny udział w zabawie i zaangażowanie. Kolejne spotkanie już niebawem. Serdecznie zapraszam.(31 październik 2019 rok)

 {gallery}pszczolki/lisciakip{/gallery}

{gallery}pszczolki/plisciaki{/gallery}

To już jesień.

Taki tytuł nosił konkurs plastyczny zorganizowany na terenie naszego przedszkola. Nasze Pszczółki za swoje przecudnej urody prace wykonane wspólnie z Rodzicami otrzymały nagrody i dyplomy, które wręczała Pani Wicedyrektor – Grażyna Polczyk. Nasi laureaci:

I miejsce – Bartłomiej Niegot

II miejsce – Antoni Urban

Wyróżnienia: Filip Stępniak, Amelia Oburka, Hanna Kowalska, Zuzanna Waloska, Tymoteusz Materny

Gratuluję naszym małym artystom sukcesu !!!!

{gallery}pszczolki/kjesien{/gallery}

{gallery}pszczolki/jpracep{/gallery}

Zaczarowana dynia.

To tytuł konkuru plastyczno-technicznego zorganizowanego na terenie naszego przedszkola, w którym nasz Filip Stępniak otrzymał I miejsce (ex aequo z innymi uczestnikami konkursu) za wykonanie wspólnie z Rodzicami przepięknej, bajkowej karocy z dyni. Nagrody laureatom wręczała Pani Wicedyrektor – Grażyna Polczyk. Gratuluję sukcesu !!!! (31 październik 2019 rok rok)

{gallery}pszczolki/dyniap{/gallery}

{gallery}pszczolki/karoca{/gallery}

urodziny-ruchomy-obrazek-0075Ile godzin bije czas,

Ile liści sypie las.

Tyle szczęścia i słodyczy.

Kochani Wam życzę!!!!

I znowu spotkaliśmy się przy torcie urodzinowym. Tym razem śpiewaliśmy sto lat dzieciom urodzonym w październiku. Był tort, życzenia, wspólna zabawa i oczywiście prezenty. Nasi październikowi solenizanci to: Bianka, Olaf, Tymoteusz, Antoni. Wszystkiego najlepszego!!!!! (31 październik 2019 rok rok)

 {gallery}pszczolki/upazdziernika{/gallery}

Pasowanie na Przedszkolaka.

Kiedy jesień jest wokoło, wtedy wszystkim jest wesoło. Gdzieś daleko lecą ptaki, a w przedszkolu Przedszkolaki dziś piosenki zaśpiewają, dzielnie spełnią swe zadanie, potem będzie pasowanie na ,,Dzielnego Przedszkolaka" bo to już tradycja taka. Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowanie na Przedszkolaka ". Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystyczno-muzycznej przez grupę -Tygryski. Dziękujemy Pani Ani i Patrycji za przygotowanie części artystycznej a Tygryskom za przepiękny występ. Po części artystycznej Pani Dyrektor mgr Izabela Krzykawska odczytała dzieciom ślubowanie i dokonała pasowania. Za dotknięciem czarodziejskiego ołówka każda Pszczółka stała się ,,Dzielnym Przedszkolakiem". Na pamiątkę tego wydarzenia Dzieci otrzymały znaczek z patronką naszego przedszkola, dyplom oraz słodki upominek. Teraz Pszczółki z dumą mogą powiedzieć swoim Rodzicom „MAMO, TATO JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM”.(21 październik 2019 rok)

{gallery}pszczolki/psowa{/gallery}

{gallery}pszczolki/puroczystosc{/gallery}

Dzień Marchewki.

Był to bardzo wyjatkowy dzień – pomarańczowy, marchewkowy zdrowy i witaminowy. W naszych ubraniach dominował kolor pomarańczowy. Celem naszej wspólnej zabawy było kształtowanie postawy prozdrowotnej, poznanie wartości odżywczych marchewki, kształtowanie nawyku spożywania surowych warzyw, doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej, a także rozwijanie u dzieci umiejętności współpracy w zespole. Raz dzieci pytały marchewkę, dlaczego jest marchewkowa. A marchewka na to: nie lubię chorować. Kto mnie będzie jadł pożyje wiele długich lat. Piękną cerę jemu dam, bo o cerę i oczy dbam. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci.

{gallery}pszczolki/marchewp{/gallery}

Podczas zabawy ,, Marchewkowe pole " nasze Pszczółki omawiały wygląd marchewek: kolor, zapach, kształ, wielkość - stosując pojęcia: duże, małe. Rozwijały swoje talenty taneczne podczas zabawy muzyczno-ruchowej ,,Urodziny marchewki". Chrupały pyszne i zdrowe ,,lizaki marchewkowe”. Rozwijały umiejętność interpretowania ruchem treść piosenki ,,Smaczne warzywa”.

{gallery}pszczolki/mzabawap{/gallery}

{gallery}pszczolki/urodzinym{/gallery}

Następnie na dywanikach do pracy indywidualnej składały ,,pokrojoną" marchewkę rozwijając spostrzegawczość wzrokową poprzez dopasowywanie elementów. Była także zabawa muzyczno-ruchowa ,,Witaminki”. Z przyniesionych marchewek i jabłek zrobiliśmy pyszny i zdrowy sok marchewkowo-jabłkowy, który smakował jak mało który. Nie obyło się bez dokładek…. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili. Serdecznie dziękuję Mamusi – Bartusia Niegot oraz Mamusi – Anastazji Marek za dostarczenie do naszej grupy sokowirówek, Rodzicom za zaopatrzenie dzieci w marchewki i jabłuszka. Dziękuję Pani Dorotce i Pani Basi, które jabłuszka i marchewki umyły, pokroiły oraz wykonanie soczku dokończyły. : ) (18 październik 2019 rok)

{gallery}pszczolki/mpuzle{/gallery}

{gallery}pszczolki/msoczek{/gallery}

Pod Aniołami.

Dnia 16 października 2019 roku wybraliśmy się do bardzo klimatycznego miejsca ,, Kawiarni Pod Aniołami u Mickiewicza” na spektakl ,,Początek”. Spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru A z Gliwic był okazją do poznania biblijnej historii o stworzeniu świata, która mimo poważnego tematu została opowiedziana w sposób pogodny, lekki i barwny. Piękne przedstawienie, scenografia, rekwizyty, wzbogacone muzyką na żywo i autorskimi piosenkami. Znakomita gra aktorów sprawiła, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły spektakl od początku do końca, żywo reagowały i przeżywały to, co dzieje się na scenie a także brały czynny udział w przedstawieniu, klaszcząc i śpiewając razem z aktorami. Bycie widzem dostarczyło dzieciom wielu emocji, było pouczające i mam nadzieję, że na długo zapisze się w ich pamięci. (16 październik 2019 rok)

{gallery}pszczolki/ateatr{/gallery}

{gallery}pszczolki/bteatr{/gallery}

linia-ruchomy-obrazek-0032

serce-ruchomy-obrazek-0582Pięknie dziękujemy serce-ruchomy-obrazek-0582

serce-ruchomy-obrazek-0589Naszym Pszczółkom oraz Rodzicomserce-ruchomy-obrazek-0589

za pamięć, życzenia, kwiaty, słodkości

z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

linia-ruchomy-obrazek-0032

Absolwenci - Przedszkolakom.

Na równi z kształceniem i wychowaniem należy postawić spotkanie - pisał pedagog Bogdan Nawroczyński. Dnia 14 października 2019 roku do naszej grupy tuż po śniadanku zawitały mądre, skromne i bardzo utalentowane Absolwentki naszego przedszkola – Marta Blachucik uczennica Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego i Kinga Blachucik uczennica I c Szkoły Podstawowej nr 3 w Rudzie Śląskiej. Swoją wizytą sprawiły nam wielką radość. Nasze spotkanie zaczęliśmy od krótkiej rozmowy. Kinga podzieliła się z nami swoimi przeżyciami, pierwszymi sukcesami i wrażeniami ze szkoły, pokazała tornister i zeszyty. Nasze Absolwentki wspaniale nawiązały kontakt z naszymi dziećmi i ujawniły swój wielki talent podczas interpretacji tekstu czytanych utworów literackich. Dzieci wysłuchały w interpretacji Kingi dwa, krótkie opowiadania z książki ,,Poczytam Ci mamo – Elementarz” autorstwa Beaty Ostrowickiej z pięknymi ilustracjami Katarzyny Kołodziej oraz w interpretacji Marty wierszyk, który uwielbiają i mali, i duzi ,,Chory kotek” autorstwa Stanisława Jachowicza. Pięknie dziękuję naszym wspaniałym Absolwentkom za pamięć, wspólnie spędzony czas oraz zabawę. (14 październik 2019 rok)

{gallery}pszczolki/martaik{/gallery}

linia-ruchomy-obrazek-0299

serce-ruchomy-obrazek-0589Serdecznie dziękuję serce-ruchomy-obrazek-0589

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicom i Absolwentomserce-ruchomy-obrazek-0589:

Natalii Nowickiej, Mai Galos, Kindze Blachucik,

Marcie Blachucik, Julii Jojko, Karolowi Jopek,

Piotrusiowi Kabalec

za życzenia, piękne laurki, kwiaty, słodkości

z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Kochani, życzę Wam wielu sukcesów edukacyjnych

i samych cudownych chwil w życiu !!!!

linia-ruchomy-obrazek-0299

To największe jest szaleństwo

nie znać słowa ,,bezpieczeństwo”.

Taki tytuł nosił spektakl - bajka w wykonaniu profesjonalnych aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki ,,MASKA” z Krakowa. Składamy gorące podziękowania Pani Kierownik Danucie Dąbrowskiej – Obrodzkiej oraz Pani Ewie Wesołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 za zorganizowanie w ramach Projektu Profilaktycznego ,,Naucz mnie mówić nie” w/w spektaklu na terenie naszego przedszkola, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa, trwałe przeżycie emocjonalne oraz zdobytą wiedzę. Nasze Przedszkolaki podczas oglądania bajki dowiedziały się jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas spotkania z nieznajomą osobą, utrwaliły podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze, numerów alarmowych, znaków drogowych, a także dowiedziały się, jak należy zachować się w sytuacji, gdy się zgubimy. Wszystkie te informacje w zabawny sposób przekazali Biedronka Aldonka i Skrzat Jeżynek. Dzieci aktywnie brały udział w spektaklu, który przeznaczony był dla najmłodszych odbiorców sztuki. Dziękujemy !!!! (09 październik 2019 rok )

{gallery}pszczolki/biedronka{/gallery}

{gallery}pszczolki/aldonka{/gallery}

https://png.clipart.me/thumbs/dde/realistic-vector-fruit-6995.jpgPyszna i zdrowa sałatka owocowa.

Pierwszy październikowy tydzień w naszej grupie poświecony był realizacji tematyki - ,,Jesień w sadzie” i miał smak owoców. Pszczółki poznały nazwy drzew owocowych rosnących w sadzie, wykonały pracę plastyczną, oglądały, liczyły, porównywały wielkość, kolor bawiły się przy muzyce, smakowały, śpiewały.... Zwieńczeniem naszych zabaw w ,,Jesiennym sadzie” było wykonanie pysznej i zdrowej sałatki owocowej. Nasze Pszczółki opaski przyodziały  i ,,kucharzami” się stały.

{gallery}pszczolki/kucharzenie{/gallery}

Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, śliwki, banany, kiwi, brzoskwinie. Podczas zabawy nazywały owoce, dzieliły je na krajowe i egzotyczne, oceniały na oko ich ilość stosując pojęcia – więcej, mniej. Tworząc tym samym zbiory. Podczas zabawy badawczej - ,,Co jest w środku” zapoznały się z przekrojem jabłka, gruszki i śliwki. Dokładnie przyglądały się skórce, miąższowi i gniazdom nasiennym. Była także zabawa muzyczno - ruchowa ,,Owocowe przysmaki” oraz rozmowa na temat walorów odżywczych owoców (witaminki).

{gallery}pszczolki/osadu{/gallery}

{gallery}pszczolki/cowsrodku{/gallery}

Przed przystąpieniem do wykonania sałatki owocowej nasze Pszczółki do zabawy muzyczno-ruchowej ruszyły podczas której reagowały na tempo w muzyce (szybkie, wolne). Następnie dokładnie rączki umyły i ochoczo zabrały się do kulinarnego działania. Dzieci wspaniale radziły sobie z krojeniem owoców. A potem była uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie - nie wiem, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego, że nasi milusińscy sami ją przyrządzili. : ) Serdecznie dziękuję Rodzicom za zaopatrzenie dzieci w owoce i deseczki do krojenia !!!! : ) (04 październik 2019 rok}

{gallery}pszczolki/owocowos{/gallery}

{gallery}pszczolki/osmakowanie{/gallery}

Dzień Chłopaka.

W tym dniu szczególnym - września trzydziestego, witamy serdecznie Chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności nawet nie zliczę! Z okazji tego dnia niezwykłego! Życzymy Wam Chłopcy wszystkiego najlepszego: humoru radosnego i aby codziennie spotkało Was coś magicznego. Uśmiechu pogodnego na każdy moment życia. W naszej sali powstał wielki zamek z miękkich klocków, zestawu dużych figur geometrycznych. Chłopcy zostali królami, a koronacji dokonały nasze dziewczynki. Było tradycyjne 100 lat odśpiewane przez koleżanki z grupy oraz życzenia dla naszych ,,SUPER CHŁOPAKÓW”. Nie zabrakło pląsów przy smerfnych hitach oraz słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Serdecznie dziękuję Pani Izabeli Grzyb – Mamusi naszego Tymona za zaangażowanie w zorganizowaniu uroczystości ,,Dnia Chłopaka” i sponsorowanie słodkości w dużej ilości!!!! Duże miękkie klocki posłużyły nam do aktywności ruchowej i zabawy konstrukcyjnej. Dzieci zestawiając ze sobą elementy o różnych kształtach rozwijały wyobraźnię przestrzenną i koordynacje ruchów. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.(30 września 2019 rok)

{gallery}pszczolki/korony{/gallery}

{gallery}pszczolki/dzzyczenia{/gallery}

{gallery}pszczolki/dzzabawa{/gallery}

{gallery}pszczolki/budowanie{/gallery}

Najlepsze życzonka,

pięknego w życiu słonka,

smutków małych jak biedronka

i szczęścia wielkiego jak smok!!!!

Dnia 30 września 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny dzieci urodzonych we wrześniu. Był tort, życzenia i prezenty. Nasi wrześniowi solenizanci to: Alicja Nowak i Filip Stępniak. Wszystkiego najlepszego!!! (30 wrzesień 2018 rok)

 {gallery}pszczolki/ala{/gallery}

Głośne czytanie dzieciom -

to klucz do mądrości.

Jeśli chcemy, aby dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu.... Naszym kolejnym czytającym naszym dzieciom Rodzicem w ramach spotkań z cyklu ,,Czytający Rodzice" i kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom" była Pani Natalia - Mamusia naszego Bartusia. Pszczółki pięknie się z naszym Gościem przywitały i do utworu muzycznego ,,The Clap Clap Song” papierową orkiestrę zaprezentowały. Zaprosiły też do zabawy naszego Gościa. Pani Natalia przeniosła nasze dzieci w świat zajączków mieszkających w lesie czytając wierszowaną bajeczkę ,,Tuptuś i kształty”. Tytułowy bohater Tuptuś i jego siostrzyczki uwielbiają bawić się w lesie. W trakcie zabawy odkrywają rozmaite kształty – od trójkątów z pajęczyny po kwadraty z patyków....Pani Natalia czytała tak profesjonalnie, znakomicie interpretując treść bajki, że mała publiczność słuchała jak zaczarowana. W ramach podziękowania za spotkanie i wspólnie spędzony czas dzieci zabawę muzyczno – ruchową ,,Części ciała” zaprezentowały. Każde takie spotkanie jest dniem uroczystym, pełnym wrażeń, dniem który głęboko zapada w pamięci dzieciom. Serdecznie dziękujemy Pani Natalii za spotkanie, zabawę, poświecony czas, współpracę i zaangażowanie w życie naszej grupy i czekamy na kolejnych czytających Rodziców:) (27 wrzesień 2019 rok)

{gallery}pszczolki/nataliab{/gallery}

FotoDzień Kolorów Jesieni.

Gdy Jesień do nas zawita w ogrodzie, sadzie i polu. Zawsze jest kolorowo, nawet u nas w przedszkolu. Nasze Pszczółki wiedzą, że Jesień, to nie piękna pani w sukni z kolorowych liści i wianku z jarzębiny i kasztanów. Jesień to po prostu pora roku, a zauważyć ją możemy w porannych mgłach, przymrozkach i oczywiście w pięknych kolorowych liściach. I właśnie z okazji nadejścia Jesieni, wszyscy się świetnie bawiliśmy podczas ,,Dnia Kolorów Jesieni". Był to kolejny dzień rozwijania dziecięcej aktywności. W tym dniu w naszych ubraniach dominowały kolory jesienne: pomarańczowy, żółty, czerwony i brązowy. Nowa pora roku przyniosła słoneczny i ciepły dzień, co zapowiada, że czeka nas piękna ,,Złota Polska Jesień”. Dzieci opaski przyodziały i jesiennymi listkami się stały.

{gallery}pszczolki/pjesien{/gallery}

Naszą zabawę zaczęliśmy od przywitania nowej pory roku ,,jesienną orkiestrą" - grą na kolorowych kartkach papieru do muzyki ,,The Clap Clap Song”. Dzieci kształtowały poczucie rytmu. Następnie wysłuchały autorski wiersz ,,Idzie Jesień”. Podczas wypowiadania się na temat charakterystycznych cech nowej pory roku, koloru jesiennych liści rozwijały mowę i myślenie. Podczas zabawy muzyczno – ruchowej ,,Kolory listków” na przerwę w muzyce dzieci podnosiły do góry listek we wskazanym kolorze utrwalając nazwy kolorów: czerwony, żółty, pomarańczowy. Liście posłużyły nam także do ćwiczenia oddechowego podczas którego nasze Pszczółki dmuchały w wybrany przez siebie listek z różnym natężeniem. Kolorowe ,,szarfy” były inspiracją do twórczej aktywności ruchowej przy muzyce ,,Idzie jesień” podczas której dzieci ruchem, gestem wyrażały swoje emocje w tańcu reagując na tempo w muzyce.

{gallery}pszczolki/orkiestra{/gallery}

Posypały się listeczki dookoła. To już jesień te listeczki z wiatrem woła.... Wiatr to dominujący atrybut jesieni. Podczas zabawy relaksacyjnej przy muzyce ,,Wiatr” czuliśmy go wszyscy na całym ciele. Przeprowadziliśmy eksperyment - ,,Czary – mary – czyli jak powstaje kolor pomarańczowy” mieszając kolor żółty z czerwonym. Tworzyliśmy zbiory wg kolorów liści na opaskach podczas zabawy muzyczno – ruchowej ,,To już Jesień”.

{gallery}pszczolki/kolor{/gallery}

Uwieńczeniem ,,Dnia Kolorów Jesieni" była zabawa plastyczna– ,,Jesienne liście” – wyklejanie kuleczkami z krepiny liści. Powstały piękne prace naszych: mądrych, zdolnych i bardzo utalentowanych Pszczółek. Był to kolejny dzień pełen radości i dziecięcej aktywności, nauki poprzez zabawę podczas której nasze dzieci rozpoznawały oznaki Jesieni. Rozwijały mowę, twórcze myślenie, procesy poznawcze a także umiejętność współdziałania z innymi. W tym dniu wybraliśmy się także na spacer do ogródków działkowych w poszukiwaniu oznak Jesieni. Zostaliśmy zaproszeni do ogródka Pana Krzysztofa, który pokazał naszym milusińskim – oczko wodne w którym pływały rybki. Dzieci były zachwycone….(23 wrzesień 2019 rok)

{gallery}pszczolki/krepina{/gallery}

Dzień Przedszkolaka.

Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują ,,Dzień Przedszkolaka". Dnia 20 września 2019 roku w naszej grupie świetnie bawiliśmy się podczas obchodów ,,Dnia Przedszkolaka". Zabawa była przednia. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od zabaw muzyczno- ruchowych podczas których nasze Pszczółki ilustrowały ruchem ich treść: ,,Ach gimnastyka” , ,,Woogie – boogie” oraz zaśpiewania i interpretacji ruchowej piosenki - ,,Jestem sobie przedszkolaczek”. Wiele radości naszym milusińskim sprawiła zabawa taneczna w parach w rytm piosenki ,,Przedszkolak na medal”. Następnie Dzieci nauczyły się rymowanki: ,,chociaż jesteśmy jeszcze mali, to Przedszkolaki z nas wspaniałe". Podczas zabawy ,,Balonik” - układania obrazka pociętego na 4 części (według wzoru) na dywanikach do pracy indywidualnej nasze mądre, zdolne i utalentowane Pszczółki ćwiczyły percepcję wzrokową, myślenie logiczne oraz uwagę. Po tak pracowitym zadaniu przyszedł czas na radosną zabawę balonami oraz chustą animacyjną przy smerfnych hitach. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Nasze Pszczółki smakowały lizaki i pyszny soczek jabłkowy oraz wodę (chętne dzieci). W nagrodę za wspaniałą zabawę każda Pszczółka została obdarowana medalem ,,Wyjątkowy Przedszkolak” oraz drobnym upominkiem. Był to dzień pełen radości i rozwijania dziecięcej aktywności. Bawiliśmy się wspaniale. Naszym Kochanym Przedszkolakom życzę wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką, sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony z koleżankami i kolegami w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu!!!!.

{gallery}pszczolki/czulki{/gallery}

dzieciecy-emotikon-ruchomy-obrazek-0033My jesteśmy Pszczółki. Na głowach mamy czułki. Wesoło bawimy się w ,,Dniu Przedszkolaka": tańczymy, skaczemy, śpiewamy i bawimy się w kole. Bo kochamy nasze przedszkole....(20 wrzesień 2019 rok)

{gallery}pszczolki/dprzedszkolaka{/gallery}

{gallery}pszczolki/ukladanka{/gallery}

{gallery}pszczolki/achusta{/gallery}

Spotkanie czytelnicze z Panią Bibliotekarką.

Dzisiaj do naszej grupy zawitała Pani Ewa Wesołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej. Pani Ewa opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Na spotkaniu czytelniczym nasze Pszczółki miały okazję posłuchać o żabkach, motylkach i wszelkim stworzeniu co w trawie piszczy z książeczki autorstwa Ewy Stadtmuller - ,,Co w trawie piszczy?”. Pięknie dziękujemy!!!! Już czekamy na następne spotkanie – tym razem w bibliotece. Będziemy cyklicznie spotykać się z Panią Ewą w bibliotece i w przedszkolu. Wszak otwarcie dzieci na literaturę, pokochanie książek jest najlepszą drogą do poznawania świata. Książki są doskonałym sposobem na rozwijanie u dziecka umiejętności społecznych i emocjonalnych. To także doskonały sposób na kształtowanie umiejętności twórczego myślenia, łamania schematów i stereotypów, budowania poczucia własnej wartości, generowania narzędzi do rozwiązywania problemów. W prosty sposób to co niemożliwe staje się możliwe, dzieci w przyjaznej atmosferze poznają świat uczuć i obowiązujących norm społecznych. Odnajdują siebie, znajdują potrzebne treści i rozwiązania. Uczą się świata i praw w nim rządzących. Spotkania z książką budują kompetencje i uczą odpowiedzialności oraz pomagają w niwelowaniu lęków. Ponadto doskonale wspierają proces wychowawczy oraz psychiczny dziecka w jego życiowych problemach. (17 wrzesień 2019 rok)

{gallery}pszczolki/pewcia{/gallery}

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"(Wisława Szymborska)

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom. Naszym pierwszym miłym, ciepłym i uśmiechniętym Gościem, który w ramach spotkań z cyklu ,,Czytający Rodzice" i kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom" zabrał nasze dzieci w podróż lokomotywą była Pani Magdalena - Mamusia naszego Filipka. Pszczółki pięknie się z naszym Gościem przywitały, piosenkę ,,Jestem sobie przedszkolaczek” zaśpiewały oraz zabawę muzyczno – ruchową ,,Części ciała” pokazały. Następnie jeden z najwspanialszych utworów wierszowanych dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima ,,Lokomotywa” w interpretacji Pani Magdy wysłuchały. Szymborska   pisała, że trzeba czytać tak, jakby się głośno myślało. Wtedy słowo nie traci swojej mocy i sensu. Pani Magda ujawniła swój wielki talent podczas interpretacji wiersza, ale przede wszystkim potrafiła wspaniale nawiązać kontakt z naszymi dziećmi. Dzieci były zachwycone. Na zakończenie naszego spotkania wspólnie z Panią Magdą wyruszyliśmy w podróż podczas zabawy muzyczno-ruchowej ,,Jedzie pociąg”. Pięknie dziękujemy Pani Magdalenie za spotkanie, zabawę, poświęcony czas oraz zaangażowanie w życie naszej grupy i prosimy o jeszcze!!!! : ) (12 wrzesień 2019 rok)

{gallery}pszczolki/plokomotywa{/gallery}

Pierwsze nasze wesołe zabawy

w ogrodzie przedszkolnym.

Gdy słoneczko świeci w ogrodzie przedszkolnym bawią się nasze dzieci. Zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co Przedszkolaki lubią najbardziej. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym w piaskownicy, huśtawkach, zjeżdżalni, karuzeli…. (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa) dostarczają dzieciom  wiele radości, ale także są prawdziwą nauką. Ogród przedszkolny jest dla dzieci miejscem zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich także źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. (12 wrzesień 2019 rok)

{gallery}pszczolki/piaskownica{/gallery}

{gallery}pszczolki/pogrod{/gallery}

Uczymy się trudnej sztuki

wycinania nożyczkami.

Sprawność dłoni i palców u małego dziecka, czyli motoryka mała, to jedna ze sfer rozwoju, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę. Na każdym etapie wspierać ją można w trochę inny sposób. Jednym z nich jest umożliwienie dziecku aktywności plastycznej. Dzisiaj po obiadku nasze dzieci zapoznały się ze sposobem prawidłowego trzymania i bezpiecznego posługiwania się nożyczkami. Nie jest to taka łatwa sprawa…. Trzeba prawidłowo trzymać nożyczki i kartkę. Nasze Pszczółki ćwiczyły chwytanie i ruchy dłonią, wycinając paski…. Zabawa z nożyczkami naszym dzieciom bardzo się podobała. Będziemy tą umiejętność doskonalić podczas całego roku przedszkolnego. (11 wrzesień 2019 rok)

{gallery}pszczolki/nozyczki{/gallery}

Pszczółki to zuchy małe bo zasady

bezpieczeństwa przestrzegają

i w ruchu drogowym się poruszają.

Dnia 10 września 2019 roku nasze Pszczółki wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem naszej wycieczki było przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w bezpiecznym i prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Dzieci z wielką uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy poruszające się po drodze. Teraz już każda Pszczółka wie, jak należy zachowywać się na ulicy, gdzie można przechodzić przez jezdnię, na jakim świetle.... Dzieci poradziły sobie świetnie!!!! (10 wrzesień 2019 rok)

{gallery}pszczolki/bezpiecznie{/gallery}

{gallery}pszczolki/droga{/gallery}

Jestem sobie Przedszkolaczek....

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci, idą do przedszkola z Rodzicami nasze Dzieci. W przedszkolu zabawek i książek bez liku, każdy ma miejsce przy małym stoliku. Minął pierwszy tydzień naszej przedszkolnej przygody. Nasze mądre, zdolne i utalentowane Pszczółki bardzo pilnie uczestniczyły w sytuacjach edukacyjnych mających na celu wprowadzenie ich w świat przedszkolnych zasad. Dzieci poznały przedszkole, rytm dnia, salę, łazienkę. Uczestniczyły w licznych zabawach muzyczno-ruchowych i integracyjnych. Wspólne zabawy pozwoliły naszym Pszczółkom poznać się nawzajem i odkryć wszystkie zabawki znajdujące się w naszej sali. Rozwijały swoje umiejętności wokalne, pamięć, słuch muzyczny podczas nauki metodą ze słuchu i zabawy z piosenką -,,Jestem sobie przedszkolaczek, pięknie liczyły w zakresie dwóch, bawiły się kolorami. Dzieci wykonały pierwszą pracę plastyczną. Malowały patyczkami higienicznymi i powstały przecudnej urody Pszczółki - symbol naszej grupy. Ustaliliśmy także nasz obrazkowy ,,Kodeks Przedszkolaka" - zbiór zasad obowiązujących w naszej grupie. Dzieci wypowiadały się na temat właściwego i niewłaściwego zachowania, złożyły podpis w postaci stempla z umalowanego farbą paluszka na znak aprobaty. Będziemy go przestrzegać (przynajmniej postaramy się). Dzieci chodziły na spacery poznając okolice, aktywnie spędzając czas na dworze. Mamusiu, Tatusiu zobaczcie jak wesoło spędziliśmy pierwszy tydzień w przedszkolu........! (06 wrzesień 2019 rok)

{gallery}pszczolki/pzabawa{/gallery}

{gallery}pszczolki/pszczolki{/gallery}

{gallery}pszczolki/spacerek{/gallery}

{gallery}pszczolki/pkodeks{/gallery}

WITAJ PRZEDSZKOLE.

Witamy serdecznie w naszym przedszkolu naszych nowych Przedszkolaków i Rodziców. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Rok z nową przedszkolną przygodą. Lalki w kąciku już czekają, klocki wszystkich Was wzywają. A na półkach samochody już szykują się do drogi. Obiecujemy, że nie będzie Wam tutaj nudno. Dużo pracy nas czeka, niespodzianki, ciekawe wiadomości, koledzy oraz koleżanki. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, aby dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Życzymy Wam wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć a Rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia. 

Czytany 34872 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 03 listopad 2019 12:50

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.