Pszczółki

                                      Pszczółki - 5-6 latkipszczolka-ruchomy-obrazek-0140

 Drodzy Rodzice

serdecznie witamy w roku szkolnym 2018/2019

 

OGŁOSZENIA:

Dnia 09 listopada (piątek) w naszym przedszkolu będziemy obchodzić

Narodowe Święto Niepodległości.

Prosimy, aby w tym dniu nasze dzieci ubrane były na biało – granatowo.

niedzwiedz-i-mis-ruchomy-obrazek-0619

niedzwiedz-i-mis-ruchomy-obrazek-0547Dnia 23 listopada (piątek)nasi milusińscyprzynoszą do przedszkola swojego ulubionego pluszowego przyjaciela - misia.W tym właśnie dniu obchodzić będziemy - Dzień Pluszowego Misia, najpopularniejszej, a zarazem najbardziej ukochanej zabawki. Prawie dla każdego z nas nieodłącznym atrybutem dzieciństwa był lub nadal jest właśnie on - PLUSZOWY MIŚ. Bawimy się w tym dniu razem z nim!!!!

gify andrzejkiAndrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby andrzejkowe to doskonała okazja do pobudzania wyobraźni i pomysłowości oraz wspaniałe źródło do tradycji i obrzędów ludowych związanych z dniem św. Andrzeja - jednego z dwunastu Apostołów. Każdy wierzy, że jego przyszłość będzie wspaniała, ale to nie od wróżb, lecz od nas samych zależy. W Andrzejki fajna będzie zabawa. Wróżb różnych gromada. Wosku wylewanie. Przez kluczyk zaglądanie. Różne wyliczanie. My się w to bawimy wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 35 - dnia 30 listopada (piątek). W tym dniu można dzieci przebrać za dobre wróżki i gustownych czarodziejów..........

Orientačné testy školskej zrelosti predškolákovDrodzy Rodzice

Zachęcam wszystkich Rodziców do włączenia się w akcję ,,Czytające Pszczółki”, która ma na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych naszych mądrych, zdolnych i utalentowanych dzieci i jest kierowana do wszystkich chętnych ,,Pszczółek”, które już pięknie czytają, ale także do tych, które są dopiero na początku drogi rozwijania swoich kompetencji czytelniczych.Mam nadzieję, że włączycie się Drodzy Rodzice do zabawy z dzieckiem, aby pomóc w opanowaniu trudnej sztuki czytania? Wczesne zabawy z czytania nie tylko w przedszkolu, ale też w domu dają dzieciom podstawę nauki płynnego, ze zrozumieniem czytania w szkole. Jednym słowem: częste ćwiczenia czytania poprawia umiejętność czytania, doskonali rozumienie i zwiększa motywację do systematycznego sięgania po książkę. Naszą akcję ,,Czytające Pszczółki” rozpoczniemy od czytania podczas poranków czytelniczych przez chętne dzieci krótkich opowiadań, wierszy, bajek, ale też od zabawy z wyrazem, zdaniem i tworzeniem własnych obrazkowych książeczek wspólnie z Rodzicami w domu.Zadaniem Rodziców jest pomoc w przedstawieniu treści w formie książeczki (wydrukowaniu wyrazów lub zdań). Zadaniem dzieci jest wymyślenie krótkiej historii, nadanie tytułu, zilustrowanie książeczki przez dziecko, ponumerowanie stron. Nasi młodzi autorzy prezentować będą swoje dzieła podczas poranków czytelniczych w naszej grupie. Wszystkie książeczki tworzone przez nasze dzieci zasilą naszą ,,grupową biblioteczkę” i będą wystawione w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej przez Panią Ewę Wesołek pod warunkiem, że autorzy wyrażą na to zgodę :)

 

Wesole dzieci clipartZgodnie z ustaleniami

na zebraniu grupowym

serdecznie zapraszam

chętnych Rodziców

do udziału w spotkaniach z cyklu:

,,Czytający Rodzice" oraz ,,Rodzic w roli eksperta".

Proszę o osobisty kontakt chętnych Rodziców

w celu ustalenia terminu i godziny spotkania.

GALERIA:

zdjcie32816.jpg - 951.52 kb,,Czytające Pszczółki”

Dnia 31 października 2018 roku w ramach akcji ,,Czytajace Pszczóiłki" po raz kolejny nasza mądra, zdolna i utalentowana - Maja zaprezentowała nam swoje umiejętności samodzielnego czytania. Tym razem przeczytała nam z kolorowej książeczki dla małych miłośników popularnej bajki ,,Psi Patrol. Historyjki z figurami" o dwóch pieskach: Skye i Marshallu, które są wyszkolone do udziału w misjach ratowniczych w Zatoce Przygód przez Rydera.... Brawo!!!! Gratuluję Mai zapału i chęci rozwijania swoich kompetencji czytelniczych oraz czytania ze zrozumieniem.(31 październik 2018 rok)

,,Pszczółki” oddają hołd

poległym  za wolną Polskę.

,,Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach. Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma”. Okres przed Dniem Wszystkich Świętych , to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu. Dzisiaj nasze ,,Pszczółki” w nawiązaniu do Dnia Wszystkich Świętych i 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości wybrały się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze i minutą ciszy oddać hołd poległym Żołnierzom za naszą wolność przed tablicą nagrobną upamiętniającą Żołnierzy poległych w czasie I i II Wojny Światowej. Był to czas zadumy, powagi i kształtowania postaw patriotycznych naszych dzieci. Dziękuję za zaopatrzenie dzieci w znicze. (30 październik 2018 rok)

Razem się bawimy, razem się uczymy, razem się śmiejemy - tak się poznajemy.

Dnia 24 października 2018 roku w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Razem się bawimy, razem się uczymy, razem się śmiejemy - tak się poznajemy" wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 35 w Rudzie Śląskiej, aby wspólnie spędzić czas na sali gimnastycznej -,,na sportowo - bo to zdrowo” z naszymi kolegami i koleżankami z oddziałów przedszkolnych. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, ćwiczyły sprawność ogólną, koncentracje, szybkość, dokładność, zręczność, a także uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair - play oraz radzenia sobie z porażkami, ale przede wszystkim świetnie się razem bawiły. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale. Był też czas na wspólną zabawę w oddziałach przedszkolnych oraz małe co nieco…. Pięknie dziękujemy Paniom: Ani, Basi i Kasi za organizację wspaniałej zabawy sportowej, która na długo zostanie w naszej pamięci. :) I już czekamy na kolejne spotkanie tym razem w naszym przedszkolu.:) (24 październik 2018 rok)

zdjcie32568.jpg - 224.78 kb,,Czytające Pszczółki"

Niezaprzeczalnie zabawa jest podstawową działalnością dzieci w wieku przedszkolnym, więc i ona powinna towarzyszyć nauce czytania. Celem zabawy w czytanie jest to, by dziecko od pierwszej chwili nauki zrozumiało, co czyta. Dnia 23 października 2018 roku tuż przed śniadankiem w ramach akcji ,,Czytajace Pszczółki" nasza mądra, zdolna i utalentowana Maja przeczytała nam o legwanie morskim z wysp Galapagos oraz fenku pustynnym z książeczek: ,,Świat zwierząt: równiny i pustynie" oraz ,,Świat zwierząt:morza i rzeki", w których ,,Wujek Julek odkrywca"  podróżując przez równinę, pustynie, morza i rzeki z pasją opisuje zwierzęta, które tam napotkał. Dzieci miały okazję poznać wygląd oraz zwyczaje legwana i fenka. Brawo!!!! Gratuluję Mai zapału i chęci rozwijania swoich kompetencji czytelniczych i czytania ze zrozumieniem.:) (23 październik 2018 rok)

Pasowanie

na  Przedszkolaka i Starszaka.

Kiedy jesień jest wokoło, wtedy wszystkim jest wesoło. Gdzieś daleko lecą ptaki, a w przedszkolu Przedszkolaki dziś piosenki zaśpiewają, dzielnie spełnią swe zadanie, potem będzie pasowanie na ,,Dzielnego Przedszkolaka i Starszaka"  bo to już tradycja taka. Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość - ,,Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka". Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia montażu słowno-muzycznego przez grupę ,,Tygryski". Dziękujemy Pani Ani za przygotowanie części artystycznej a Dzieciom za przepiękny występ. Następnie Przedszkolaki złożyły przysięgę – ślubowanie, które odczytała Pani Ania a Pani Wicedyrektor mgr Grażyna Polczyk dokonała pasowania. Za dotknięciem ołówka każde dziecko stało się ,,Dzielnym Przedszkolakiem i Starszakiem". Na pamiątkę tego wydarzenia nasi nowi koledzy: Kacperek i Igorek otrzymali znaczek z patronką naszego przedszkola a nasze sześciolatki otrzymały znaczek - ,, Jestem w zerówce”. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. (19 październik 2018 rok)

zdjcie32435.jpg - 978.8 kbDzień Marchewki.

Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. W tym dniu królowała oczywiście marchewka i kolor pomarańczowy, który dominował w naszych ubraniach. Raz dzieci pytały marchewkę, dlaczego jest marchewkowa. A marchewka na to: nie lubię chorować. Kto mnie będzie jadł pożyje wiele długich lat. Piękną cerę jemu dam, bo o cerę i oczy dbam. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci.

marchewka-ruchomy-obrazek-0020Podczas zabawy ,,Marchewkowe pole" dzieci omawiały wygląd marchewek: kolor, zapach, kształt, wielkość. stosując pojęcia: duże, małe, większe, największe. Rozwijały swoje poczucie rytmu podczas zabawy muzyczno-ruchowej przy piosence ,,Urodziny marchewki". Gimnastykowały umysły odpowiadając na pytania z ,, marchewkowego quizu" odnoszące się do wiadomości zdobytych w czasie całego tygodnia zabaw ,,w jesiennym ogrodzie”.

Podobny obrazW czasie zabawy - ,,Marchewkę chrupiemy, bo zdrowi być chcemy” dzieci smakowały bardzo zdrowe ,,lizaki marchewkowe”. Rozwijały także swoją koordynacje wzrokowo – ruchową podczas składania z części ,,pokrojoną” marchewkę. Po tak pracowitym zadaniu przyszedł czas na zabawę muzyczno-ruchową ,,Smaczne warzywa”.

Podobny obrazZwieńczeniem ,,Dnia Marchewki” było wykonanie przez dzieci sałatki jarzynowej. ,,Sałatka, sałatka jarzynowa bardzo smaczna, tak smaczna jest i zdrowa”. Wszystkie dzieci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny ochoczo i z pełnym zaangażowaniem kroiły w kosteczki przygotowane warzywa przez nasze Panie Kucharki. A nad wszystkim czuwa nasza Pani Ela, której serdecznie dziękuję. Prawie wszystkie dzieci z wielkim apetytem degustowały swoje kulinarne dzieło, ale znalazły się też ,,niejadki”, które niestety nie spróbowały…. Serdecznie dziękuje Rodzicom za zaopatrzenie dzieci w deseczki do krojenia. (18 październik 2018 rok)

linia

Podobny obrazPięknie dziękujemy

Rodzicom i Dzieciom

za pamięć, życzenia, kwiaty,

piękną, oryginalną i kreatywnie

wykonaną niespodziankę -

,,pszczółkowy” słoiczek pełen słodkości.

z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

linia

zdjcie32249.jpg - 880.94 kb,,Czytające Pszczółki”

Samodzielne wykonanie przez dziecko książeczki to wspaniała zabawa, która ma na celu zachęcić dzieci do czytania. W minionym tygodniu wspólnie z Rodzicami nasza mądra, zdolna i utalentowana Basia tworzyła własną książeczkę rozwijając przy tym swoje kompetencje czytelnicze, ale też wyobraźnię i sprawność manualną podczas tworzenia obrazków do przeczytanych wyrazów. Nasza młoda autorka zaprezentowała swoje dzieło dnia 10 października 2018 roku podczas poobiedniej relaksacji czytając i opowiadając dzieciom o wspólnym spacerze z Rodzicami i Gerdą do lasu…. Brawo!!!! Gratuluję Basi własnej przepięknie ilustrowanej książeczek, która wzbogaciła nasz ,,kącik czytelniczy”oraz umiejętności czytania. :-) Jak pisał Jarosław Iwaszkiewicz ,,czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i możliwości przy pomocy czytanych słów”. (10 październik 2018 rok)

zdjcie32214.jpg - 1.17 MBDrzewo Pamięci.

Nasze Przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Piękna Nasza Polska Cała”, który jest związany z wyjątkowym jubileuszem - 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych dzieci, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. Dnia 09 października 2018 roku w ramach realizacji jednego z kilku zadań projektu na terenie ogrodu przedszkolnego uczestniczyliśmy w uroczystości zasadzenia ,,Drzewa Pamięci” – symbolu życia oraz wolności. ,, Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”. Flaga to symbol, który podkreśla naszą polskość. Przedszkolaki pięknie prezentowały się z barwami ojczystymi wokół naszego ,,Drzewa Pamięci”.(09 październik 2018 rok)

Czytające Pszczółki.

Zapał i chęć w zabawę w czytanie w naszej grupie nie gaśnie. dzisiaj nasza kolejna mądra, zdolna i utalentowana ,,Pszczółka" podczas poranku czytelniczego i akcji ,,Czytające Pszczółki" przeczytała nam tytuł swojej ulubionej książeczki Lego City - ,,Wielki skarb" oraz fragment tekstu kończącego opowiadanie o bohaterach Lego City, którzy odnajdują butelkę z tajemniczą mapą skarbów .... Wspólne czytanie z Pawłem (ja opowiadanie, a Paweł jego zakończenie) sprawiło mi dużą radość. Brawo !!!!  Gratuluję Pawłowi zapału i chęci rozwijania swoich kompetencji czytelniczych i umiejętności pięknego czytania. (08 październik 2018 rok)

linia

Bukiet owocowy Pięknie dziękujemy

Wszystkim Rodzicom

za zaopatrzenie dzieci w owoce.

Rodzicom – Bartusia Bieszczad

za plastikowe talerzyki, które wykorzystaliśmy do zabawy ruchowej ,,Owocowe talerze” i plastikowe nożyki, które wykorzystamy podczas świętowania ,,Urodziny Marchewki” do wykonania sałatki jarzynowej.

linia

zdjcie32029.jpg - 875.64 kbZa oknem jesiennie, kolorowo

a w przedszkolu smacznie i zdrowo

,,Dzień Jabłka, Gruszki i Śliwki"

Tematem całego tygodnia w naszej grupie były jesienne zabawy w sadzie podczas których utrwaliliśmy nazwy drzew owocowych rosnących w sadzie. Rozwijaliśmy swoje kompetencje czytelnicze oraz mowę i myślenie. Ćwiczyliśmy drobne ruchy rąk oraz sprawność manualną podczas zabawy plastycznej ,,Jesienny sad”. Rozwijaliśmy pamięć podczas nauki piosenki metodą ze słuchu - ,,Io nasza spiżarnia", umiejętności wokalne oraz słuch muzyczny podczas zabaw muzyczno - ruchowych. Tworzyliśmy zbiory owoców wg wybranych właściwości: koloru, kształtu, wielkości, przeliczaliśmy elementy w zbiorach, określaliśmy ich liczbę. Rozmawialiśmy także na temat znaczenia owoców dla zdrowia. Zwieńczeniem cyklu zabaw w jesiennym sadzie był ,,Dzień Jabłka, Gruszki i Śliwki”, którego celem było zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się – spożywania owoców , aktywnego działania, rozwijania pamięci, mowy i myślenia oraz czerpania radości z zabawy z rówieśnikami.

zdjcie32004.jpg - 797.23 kbNasza sala zamieniła się w kolorowy sad pełen uśmiechniętych owoców. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza ,,Idziemy do sadu" autorstwa B. Formy oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie: Dlaczego należy jeść owoce?. Nauczyliśmy się okrzyku - ,,Jabłka, gruszki, śliwki to jest samo zdrowie, każde dziecko ci to powie”. Owoce, które dzieci przyniosły do przedszkola posłużyły nam do zabaw muzyczno – ruchowych - ,,Owocowa zgadywanka” podczas której dzieci podzielone na grupy miały za zadanie podnieść owoce leżące ,,na ziemi w sadzie” na podaną głoskę. Podczas zabawy - ,,Zbieramy owoce” dzieci miały za zadanie wykonanie określonych czynności, które zapowiedziane były odpowiednimi sygnałami muzycznymi i tak : przy akompaniamencie marszowym – dzieci spacerowały po ,,sadzie”, przy dźwiękach wysokich wspinały się na paluszki i naśladowały zbieranie jabłek, przy dźwiękach niskich przykucały i zbierały gruszki, które ,,spadły z drzewa na ziemię”.

zdjcie32004.jpg - 797.23 kbPodczas zabawy kołowej na dywanie -,,Jabłka są smaczne i zdrowe” dzieci podawały sobie jabłuszko z ręki do ręki. Na przerwę w muzyce dziecko, które trzymało jabłko zjadało plasterek surowego jabłka. Dzieci z wielkim apetytem pałaszowały cząstki jabłek.

zdjcie32004.jpg - 797.23 kbNastępnie podczas zabaw ruchowych o charakterze rywalizacji : ,,Owocowe talerze”, ,,Śliwka” oraz zawody przeciągania papierowych owoców na sznurku dzieci wykazały się sprawnością fizyczną i zręcznością.

 

zdjcie32004.jpg - 797.23 kbUwieńczeniem ,,Dnia Jabłka, Gruszki i Śliwki" było wykonanie przez naszych milusińskich pysznych i zdrowych soków. Nasze dziewczynki wykonały sok jabłkowy a nasi chłopcy gruszkowy. Była to prawdziwa ,,bomba witaminowa” bez dodatku cukru. Dwa dzbanki soku znikły w mig. Dzieci z ochotą zjadały także śliweczki. Pięknie dziękujemy naszej Pani Eli, która przyniesione owoce przez dzieci umyła i pokroiła oraz w czasie kiedy wesoło bawiliśmy się wykonanie soczku dokończyła. Dziękujemy!!!! Był to kolejny dzień pełen radości. Bawiliśmy się wspaniale. (05 październik 2018 rok)

Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej

Dnia 04 października 2018r. nasze dzieci wybrały się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego – Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej w Mikołowie. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań naszych dzieci światem przyrody, poznawanie jej za pomocą zmysłów w bezpośrednim kontakcie, kształtowanie nawyku dbałości o środowisko naturalne, rozwijanie spostrzegawczości, rozwijanie umiejętności fizycznych i zręcznościowych, , preferowanie zabaw i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, czerpanie z nich radości. Pogoda nam dopisała. :)

zdjcie31921.jpg - 1.42 MBPierwszym etapem naszej eskapady, wśród pięknej roślinności ogrodu były jesienne warsztaty ,,Kalejdoskop natury”, które poprowadziła Pani Klaudia. Dzieci podzielone na drużyny: zielonych, czerwonych, żółtych, niebieskich wyruszyły ścieżkami ogrodu w poszukiwaniu skrzyń ze skarbami w których ,,wiewiórka Ruda– Kitka” ukryła jesienne zadania do wykonania, zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki na temat przyrody. Nasi mali miłośnicy przyrody w czasie poszukiwania skrzyń z zainteresowaniem oglądali ciekawe gatunki przyrodnicze, zadawali wiele pytań Pani Klaudii. Wykazując się wiedzą pięknie poradzili sobie także z jesiennymi zadaniami i zagadkami przygotowanymi przez ,,wiewiórkę Rudą-Kitkę”. Była to edukacja przyrodnicza przez przeżywanie i doświadczanie wśród pięknej roślinności, krzewów, drzew liściastych i iglastych ogrodu botanicznego, która dała dzieciom wiele radości.

zdjcie31933.jpg - 838.66 kbPo tylu niesamowitych wrażeniach, ciepła, pyszna zupka pomidorowa, przygotowana przez nasze Panie Kucharki baaaardzo dzieciom smakowała. Prawie wszystkie dzieci zjadły po dwie miseczki :-)

zdjcie31940.jpg - 921.44 kbZ wieży widokowej podziwialiśmy panoramę Śląska i Beskidów. Była także radosna zabawa na przyległym do ogrodu placu zabaw podczas której nasze dzieci mogły dać upust swojej niespożytej energii na wybranych urządzeniach.Wybraliśmy się także na spacer alejkami ogrodu.

zdjcie32002.jpg - 1.09 MBNastępnym punktem naszej wycieczki był piknik z pieczonymi kiełbaskami na ognisku wśród pięknej scenerii drzew. Dzieci z wielkim apetytem pałaszowały kiełbaski. Nie obyło się też bez dokładek. Na świeżym powietrzu wszystko lepiej smakuje.:-)Była to wyjątkowa, ciekawa wycieczka dydaktyczna, edukacja przez przeżywanie i doświadczanie, okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy przyrodniczej oraz kształtowania postaw proekologicznych przez nasze dzieci. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawa na przyległym do ogrodu placu zabaw, piknik pozostawił mnóstwo wrażeń i przeżyć, które mamy nadzieję na długo pozostaną w pamięci naszych dzieci.(04 październik 2018 rok)

 

zdjcie31745.jpg - 574.29 kb,,Czytające Pszczółki”

,,Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” – pisała Maria Dąbrowska. Tym cudem dzisiaj podzielili się z nami nasi mądrzy, zdolni i utalentowani - Franciszek i Piotr czytając nam krótkie opowiadania z książki autorstwa Mariana Falskiego ,,Elementarz” z cudnymi ilustracjami Janusza Grabiańskiego. Czytać fajnie jest i jak pisał A. Puszkin - ,, Czytanie – to najlepszy sposób uczenia się” Brawo!!!! Gratuluję naszym Chłopakom umiejętności pięknego czytania ze zrozumieniem !!!!(01 październik 2018 rok)

linia

Znalezione obrazy dla zapytania bukiety róż bez tła darmowe gify Składamy serdeczne podziękowania

Wszystkim Rodzicom za sponsorowanie lizaczków, soczków oraz upominków dla dzieci z okazji ,, Dnia Chłopaka".

Szczególne podziękowania kierujemy do

Rodziców - Paulinki Sarzyńskiej za zakupienie w imieniu wszystkich Rodziców klocków lego dla naszych bohaterów dnia i dostarczenie do naszej grupy,

Rodziców – Dominika Sosna za zakupienie w imieniu wszystkich Rodziców lizaczków, soczków, pyszne mufinki upieczone własnoręcznieprzez Panią Katarzynę i dostarczenie do naszej grupy.

Pani Izabeli Jopek za obdarowanie naszych dzieci ciasteczkami czekoladowymi, które nasze pociechy dzień wcześniej zabrały do domu.

linia

zdjcie31579.jpg - 838.31 kbSuper Chłopaki.

W tym dniu szczególnym - września 28, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności nawet nie zliczę! Z okazji tego dnia niezwykłego! Życzymy wam chłopcy wszystkiego najlepszego: humoru radosnego i aby codziennie spotkało was coś magicznego. Uśmiechu pogodnego na każdy moment życia. Zabawa była przednia. Świetnie bawiliśmy się podczas zabawy muzyczno – ruchowej ,, Witamy Was”. Było tradycyjne 100 lat odśpiewane przez koleżanki z grupy. Następnie nasi chłopcy mieli za zadanie wypicie ,,Eliksiru uśmiechu” – soku z cytryny z radosną minką oraz zjedzenie ,,Ciasteczek życzliwości”. Śmiechu przy tym było co nie miara….

zdjcie31685.jpg - 961.93 kbPo tak ,,wyczerpującym” zadaniu przyszedł czas na wybory ,,Super Chłopaka” . Aby otrzymać ten zaszczytny tytuł, nasi chłopcy mężnie stawiali czoła wszystkim zadaniom. Pierwszą próbę odwagi przeszli bez najmniejszych problemów – z gracją poprosili swoje koleżanki z grupy do tańca, jak prawdziwi dżentelmeni. Próba wytrzymałości nie sprawiła naszym bohaterom dnia żadnej trudności. Dzielnie stawiali czoła zadaniom sportowym: przysiadom, skłonom, staniu na jednej nodze…… Podczas próby wiedzy dzielnie wspierały naszych bohaterów koleżanki z grupy. Chłopcy mieli za zadanie poprawianie błędów w tytule znanych bajek.   Na koniec zabawy wszyscy chłopcy decyzją dziewczynek otrzymali tytuł ,,Super Chłopaka” oraz klocki lego i lizaczki sponsorowane przez Rodziców. Nie zabrakło też w tym dniu słodkiego poczęstunku , pysznych soczków, lizaków dla wszystkich dzieci sponsorowanych przez Rodziców. Dziękujemy Drodzy Rodzice !!!! Był to dzień pełen wrażeń, radości, uśmiechów i dobrej zabawy.(28 wrzesień 2018 rok)

zdjcie31583.jpg - 733.79 kb,,Czytające Pszczółki”

,,Sztuka czytania jest niby nowym zmysłem, nieskończenie głębszym i rozleglejszym od wzroku" pisał Bolesław Prus. I tą sztuką dzisiaj podzieliła się z nami nasza mądra, zdolna i bardzo utalentowana Kinga czytając dwa opowiadania z książki ,,Poczytam Ci mamo – Elementarz” autorstwa Beaty Ostrowickiej z pięknymi ilustracjami Katarzyny Kołodziej kontynuując z ubiegłego roku przedszkolnego w naszej grupie – akcję pod hasłem: ,,Czytające Pszczółki”. Brawo!!!! Gratuluję Kindze umiejętności pięknego czytania ze zrozumieniem !!!! Wszak czytanie polega na ,,spostrzeganiu i wyrażaniu znaków graficznych, rozumieniu treści tekstu, włączaniu znaczenia odbieranych symboli do posiadanego doświadczenia”. (28 wrzesień 2018 rok)

urodziny-ruchomy-obrazek-0075Najlepsze życzonka,

pięknego w życiu słonka,

smutków małych jak biedronka

i szczęścia wielkiego jak smok!!!!

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny dzieci urodzonych w lipcu, sierpniu i wrześniu. Był tort, życzenia, wspólna zabawa i oczywiście prezenty. Nasz sierpniowy solenizant to Karol Okuniewicz. Wszystkiego najlepszego!!!! (28 wrzesień 2018 rok)

zdjcie31549.jpg - 1.06 MBWizyta naszego Absolwenta.

Dnia 26 września 2018 roku do naszej grupy zawitał mądry, zdolny i bardzo utalentowany Mateusz Grabowski – Absolwent naszego przedszkola, uczeń I klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Rudzie Śląskiej, któremu towarzyszyła Mamusia oraz młodszy mądry i bardzo grzeczny braciszek - Kubuś. Swoją wizytą sprawił nam wielką niespodziankę. Dzieci były zaskoczone i zachwycone, kiedy w drzwiach zobaczyły swojego kolegę, który tak niedawno przecież uczęszczał do naszego przedszkola i naszej grupy. Mateusz podzielił się z nami swoimi przeżyciami, pierwszymi sukcesami i wrażeniami ze szkoły, pokazał tornister oraz książki, zeszyty. Był też czas na wspomnienia dni spędzonych w przedszkolu oraz wspólną zabawę i podwieczorek. To było wspaniałe spotkanie…. Dziękujemy za pamięć i wspólnie spędzony czas. Gratulujemy pierwszych bardzo dobrych ocen i życzymy sukcesów oraz samych radosnych chwil w szkole.

zdjcie31424.jpg - 619.69 kbRazem się bawimy, razem się uczymy, razem się śmiejemy. Tak się poznajemy.

Dzisiaj poznaliśmy naszych nowych kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 35, którzy zawitali do naszego przedszkola wraz z Nauczycielami na wspólną zabawę oraz spektakl – bajkę ,,Przygody Misia i Kasi Pirata” w wykonaniu profesjonalnych aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki ,,MASKA” z Krakowa. Składamy w tym miejscu gorące podziękowania Paniom – Ewie Wesołek i Danucie Dąbrowskiej - Obrodzkiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 z Rudy Śląskiej za krzewienie kultury i estetyki żywego słowa oraz rozbudzanie wrażliwości dzieci na sztukę teatralną i zorganizowanie na terenie naszego przedszkola w ramach Projektu Profilaktycznego ,,Jestem przeciw” w/w spektaklu. Dzieci w towarzystwie sympatycznego Misia i Kasi, przeżywały niesamowitą podróż pełną wrażeń oraz zabawnych sytuacji. Była także wspólna zabawa z naszymi nowymi kolegami i koleżankami w naszej sali i już nie możemy się doczekać październikowego spotkania tym razem w Szkole Podstawowej nr 35 :) Raz w miesiącu będziemy się razem bawić, uczyć i śmiać. Tak będziemy się lepiej poznawać…. : ) (24 wrzesień 2018 rok)

zdjcie31411.jpg - 677.07 kb,, Czytanie książek

to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła"

(Wisława Szymborska)

Dnia 24 września 2018 roku w ramach spotkań z cyklu ,, Czytający Rodzice”, kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom" oraz Projektu Edukacyjnego ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” do naszej grupy zawitała Pani Magdalena Sarzyńska - Mamusia naszej Paulinki. Dzieci poznały wesołe przygody dwóch Słodziaków - Zuzi i Rysia, które zamieszkują las z książki autorstwa Renaty Piątkowskiej ,,Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Wisława Szymborska napisała, że  trzeba czytać tak, jakby się głośno myślało. Wtedy słowo nie traci swojej mocy i sensu. Pani Magdalena czytała tak profesjonalnie, znakomicie interpretując treść bajek, że mała publiczność słuchała jak zaczarowana. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom…. Pięknie dziękujemy Pani Magdalenie za fantastyczne spotkanie czytelnicze, profesjonalizm poświęcony czas, zaangażowanie w życie naszej grupy, oraz plakaty do wycinania i ozdabiania, którymi obdarowywała nasze dzieci Paulinka. Już czekamy na kolejnych ,,Czytających Rodziców” – wszak: ,, bajka czy baśń to elementarz, z którego dziecko uczy się czytać we własnym umyśle, elementarz napisany w języku obrazów. Jest to jedyny język, dzięki któremu możemy zrozumieć siebie i innych, zanim dojrzejemy intelektualnie(24 wrzesień 2018 rok)

Dzień Kolorów Jesieni.

Gdy jesień do nas zawita w ogrodzie, sadzie i polu. Zawsze jest kolorowo, nawet u nas w przedszkolu. Dzisiaj z okazji nadejścia Jesieni, wszyscy się świetnie bawiliśmy podczas ,,Dnia Kolorów Jesieni". Był to kolejny dzień rozwijania dziecięcej aktywności. W naszych ubraniach dominowały jesienne barwy: pomarańczowy, żółty, czerwony i brązowy. Dzieci opaski przyodziały i jesiennymi listkami się stały. Naszą zabawę zaczęliśmy od wysłuchania autorskiego wiersza ,, Idzie Jesień” i krótkiej rozmowy. Dzieci rozwijały mowę i myślenie podczas wypowiadania się na temat charakterystycznych cech nowej pory roku. Skrzat – pomocnik Pani Jesieni zaprosił dzieci do zabawy muzyczno-ruchowej ze śpiewem podczas której miały za zadanie tworzenie zbiorów wg kolorów liści na opaskach. Dzieci gimnastykowały umysły w ramach rozwiązywania zagadek słownych, dzieliły wyrazy na sylaby, głoski, układały zdania, których tematem przewodnim była oczywiście – Jesień. Idzie Jesień cicho, przez jesienny ogród, sad i na wszystko rzuca kolorowy czar. Dzieci podczas zabawy ,,Dary Jesieni” tworzyły zbiory warzyw i owoców, utrwalały ich nazwy, określały liczebność, stosowały pojęcia: więcej, mniej.

Posypały się listeczki dookoła. To już jesień te listeczki z wiatrem woła.... Wiatr to dominujący atrybut jesieni. Podczas zabawy relaksacyjnej przy muzyce ,, Wiatr” czuliśmy go wszyscy na całym ciele. Kolorowe ,,szarfy” były inspiracją do twórczej aktywności ruchowej przy muzyce ,,Jesienny wiatr” podczas której dzieci ruchem, gestem wyrażały swoje emocje w tańcu reagując na tempo w muzyce: wolne, szybkie. Nie zabrakło też zdrowej przekąski z ogrodu i sadu. Podczas zabawy ,,Smakowite talerze” dzieci rozwiązywały zagadki smakowe. Jabłka, gruszki i ogórek z talerzyków znikły w mig.

,,Chodzi pogodna Jesień po parku , rozchyla niskie gałęzie. Liczy na ścieżce spadłe orzeszki, liczy na dębach żołędzie, na świerkach i sosnach szyszki. Patrzy ciekawie ile na trawie się liści spadłych ściele. Ile kasztanów, szyszek, żołędzi niosą w koszyku Kasieńka i Marcelek”. Skrzat zaprosił dzieci na jesienny spacer podczas którego, zaopatrzone w woreczki zbierały kasztany, szyszki, żołędzie. Poznaliśmy także nazwy drzew jesiennych. Zebrane kasztany, szyszki i żołędzie posłużyły nam do zabawy na dywanikach do pracy indywidualnej podczas której dzieci rozwijały swoje umiejętności liczenia w zakresie 10, rozpoznawały i przyporządkowywały odpowiednie cyfry oznaczające liczbę zebranych darów jesiennych.

Uwieńczeniem ,,Dnia Kolorów Jesieni" była zabawa plastyczna– ,,Pani Jesień” – rysowanie pastelami z podziałem na cztery zespoły. Dzieci świetnie ze sobą współpracowały, rozwijały umiejętności komunikowania się i słuchania się nawzajem. Powstały piękne prace naszych: mądrych, zdolnych i bardzo utalentowanych dzieci. Był to kolejny dzień pełen radości i dziecięcej aktywności, nauki poprzez zabawę podczas której nasze dzieci rozpoznawały oznaki Jesieni wszystkimi zmysłami. Rozwijały mowę, twórcze myślenie, procesy poznawcze a także umiejętność współdziałania z innymi. (21 wrzesień 2018 rok)

 

linia

Składamy serdeczne podziękowania

serce-ruchomy-obrazek-0589Wszystkim Rodzicomserce-ruchomy-obrazek-0589

za sponsorowanie słodkości, soczków oraz upominków dla naszych dzieci

z okazji ,, Dnia Przedszkolaka".

Szczególne podziękowania kierujemy

do

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Paulinki Sarzyńskiejserce-ruchomy-obrazek-0589

za zakupienie w imieniu wszystkich Rodziców upominków

oraz słodkości i pyszne ciasto własnoręcznie

upieczone przez Panią Magdalenę,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Dominika Sosnaserce-ruchomy-obrazek-0589

za zakupienie w imieniu wszystkich Rodziców upominków

oraz słodkości i dostarczenie do naszej grupy,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Natalii Nowickiejserce-ruchomy-obrazek-0589

za kredki, słodkości, którymi obdarowane zostały nasze dzieci

oraz za przekazanie na rzecz grupy grzechotek,

które wykorzystamy podczas zabaw muzycznych z dziećmi.

linia

linia

dzien_przedszkolaka1W Dzień Przedszkolaka każdy to wie. Bawi się z nami ten, kto tylko chce.

Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują ,,Dzień Przedszkolaka". Naszą zabawę rozpoczęliśmy już przed śniadankiem od przeczytania listu, który otrzymaliśmy od trzech grup Przedszkolaków oraz Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 35 w której znajduje się Przedszkole naszych nowych kolegów i koleżanek z którymi będziemy się spotykać raz w miesiącu na wspólnych zabawach. Pięknie dziękujemy dzieciom z grup: ,,Żabek”, ,,Biedronek” , ,,Pszczółek” oraz Paniom: Ani, Basi i Kasi za piękny list, zdjęcie naszych nowych kolegów i koleżanek oraz piękne medale z okazji ,,Dnia Przedszkolaka” i już czekamy z niecierpliwością na nasze pierwsze spotkanie w naszym przedszkolu.... ,,Dzień Przedszkolaka” był także okazją do przekazania listu naszym nowym kolegom i koleżankom z pozdrowieniami, życzeniami, naszymi zdjęciami, które starannie podpisały dzieci. O szatę graficzną i treść naszego listu zadbała nasza Pani Małgosia.

zdjcie31071.jpg - 768.8 kbPo śniadanku naszą zabawę zaczęliśmy od utrwalenia i recytacji wiersza ,,Przedszkolak” (autor nieznany) oraz krótkiej rozmowy nawiązującej do ,,Dnia Przedszkolaka”. Rozwijaliśmy także słuch muzyczny oraz umiejętności wokalne podczas zabawy muzyczno – ruchowej ,,Przedszkolak na medal”. Zabawa sensoryczna ,,Pajęcza sieć” sprawiła naszym milusińskim wielką radość. Dzieci rozwijały koordynację ruchową oraz uczyły się cierpliwości.

zdjcie31071.jpg - 768.8 kbByły pląsy przy muzyce oraz wesołe zabawy z balonami. Podczas zabawy sportowej ,, Bieg z piłeczką” z podziałem na dwa zespoły dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji, umiejętności przegrywania i wygrywania z szacunkiem wobec pokonanych. Dużą radość sprawiła także naszym dzieciom zabawa chustą animacyjną.

zdjcie31071.jpg - 768.8 kbNie zabrakło też w tym dniu upominków, słodkiego poczęstunku i pysznych soczków dla wszystkich dzieci sponsorowanych przez Rodziców. Dziękujemy Drodzy Rodzice !!!!

zdjcie31071.jpg - 768.8 kbGdy słoneczko świeci w ogrodzie przedszkolnym bawią się nasze dzieci. Nie mogliśmy nie skorzystać ze sprzyjającej aury więc zabawę w ,,Dniu Przedszkolaka” zakończyliśmy w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzieci dały upust swojej niespożytej energii podczas swobodnej zabawy na świeżym powietrzu. Zabawa w ,,Dniu Przedszkolaka" bardzo się udała i dużo radości nam wszystkim dała. Naszym Kochanym Przedszkolakom życzę wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką, sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony z koleżankami i kolegami w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu!!!!. (20 wrzesień 2018 rok)

image06.jpg - 99.79 kbO Królewnie Wełence.

Dnia 18 września 2018 roku nasze dzieci obejrzały na scenie Śląskiego Teatru Lalek i Aktora Ateneum sztukę - bajkę ,,O Królewnie Wełence” inspirowaną baśnią Marii Kruger ,, Apolejka i jej osiołek”.To pełna wdzięku, zabawna i bardzo pogodna historia o miłości. Królewna Wełenka i Królewicz Kłębuszek jeszcze się nie znają, ale są sobie przeznaczeni. Ona czeka niecierpliwie w wieży, on szuka jej po całym świecie, choć ten ,,cały świat” , to tak naprawdę miasteczko i jego sympatyczni mieszkańcy – Listonosz, Kominiarczyk, Kwiaciarka, Aptekarz…. Wszyscy się tutaj znają, a wzajemna życzliwość sprawia, że nie tylko postaci sztuki, ale i widzowie ogrzewają się w ciepłej, serdecznej atmosferze Okazuje się także, że miasteczko nie jest takie wcale zwyczajne. Pojawia się w nim zaczarowana studnia i jabłoń z magicznymi owocami, Królewicz Kłębuszek zmienia się w osła. W końcu nasi bohaterzy odnajdują się. Oglądaliśmy sztukę - bajkę pełną pomysłowych postaci, lalek i rekwizytów odwołujących się do dziecięcej wrażliwości, która miała na celu podniesienie kompetencji kulturalnych naszych dzieci w zakresie odbioru sztuki, umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo, uwrażliwienie na piękno, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa. Bajkowy korowód postaci, lalek z pewnością urzekł wyobraźnię naszych dzieci. Niestety podczas spektaklu nie można było robić zdjęć ze względu na prawa autorskie. (18 wrzesień 2018 rok)

zdjcie30951.jpg - 1.1 MBSpotkanie czytelnicze z Panią Bibliotekarką.

W poniedziałek 10 września 2017 roku do naszej grupy zawitała Pani Ewa Wesołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej. To już trzeci rok będziemy cyklicznie spotykać się z Panią Ewą w naszym przedszkolu i bibliotece. Jak mówi Irena Koźmińska "Człowiek nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować”. Według niej ,, potrzebę kultury trzeba w nim obudzić, a skutecznym na to sposobem jest głośne czytanie dziecku”. Spotkania czytelnicze z Panią Ewą zarówno w bibliotece jak i w przedszkolu są najskuteczniejszą metodą wychowania młodego czytelnika. Stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Dzieci przywitały Panią Ewę z wielkim entuzjazmem. Na spotkaniu czytelniczym miały okazję ,,poznać” wesołą siedmioletnią Misię - wyjątkową dziewczynkę, która mieszka pod lasem, razem ze swoimi rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem. Zajmuje się wszystkim, czym zajmują się dziewczynki w jej wieku. Z jednym wyjątkiem. W magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom – zwierzętom. Misia też ma niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret. Z książki ,,Misia i jej mali pacjenci – Ulubione przygody” autorstwa Anieli Cholewińskiej – Szkolik nasze dzieci miały okazję wysłuchać jednej opowieści - ,, Przyjaciółka z parku”, w której Misia rusza na ratunek młodej wiewiórce oraz pomaga w przygotowaniach urodzinowego przyjęcia – niespodzianki dla taty. Piękna, ciepła historia wypełniona dobrocią serca, przyjaźnią i bezinteresowną pomocą. Cudowne ilustracje Agnieszki Filipowskiej oraz świetna interpretacja i znakomicie zaprezentowanie tekstu bajki przez Panią Ewę spowodowało, że dzieci słuchały jak zaczarowane. Drodzy Rodzice – polecam serię książeczek ,,Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze historie, idealne do wspólnego czytania na dobranoc z pięknymi ilustracjami, które można wypożyczyć w bibliotece.

 

zdjcie30950.jpg - 967.12 kbPani Ewa zaprosiła także dzieci do zabawy plastycznej podczas której rozwijały swoją wyobraźnię oraz sprawność manualną rysując pastelami wakacyjne wspomnienia. Prace naszych dzieci będą zdobić hol biblioteki. Pięknie dziękujemy!!!! Już czekamy na kolejne spotkanie z Panią Ewą - tym razem w bibliotece. (10 wrzesień 2018 rok)

 

Mija wakacji czas, nasze przedszkole wita Was. Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków i Rodziców po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Do przedszkola powracamy. Dość już letnich wrażeń. Przed nami rok pełen zabaw i przygód. Dużo pracy nas czeka, nowe niespodzianki, ciekawe wiadomości, koledzy oraz koleżanki. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, aby dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Życzymy Wam wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć a Rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w przedszkolu clipardy, gify 
 

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 28238 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 listopad 2018 14:30

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.