Pszczółki

pszczolka-ruchomy-obrazek-0155 Pszczółki - 5-6 latkipszczolka-ruchomy-obrazek-0140

 Drodzy Rodzice

serdecznie witam w roku szkolnym 2017/2018

 

http://poczytajka.blog.pl/files/2014/04/li%C5%9Bcie-jesieni%C4%85.gif

http://www.gify.net/data/media/108/graphics-fruit-947165.gifDnia 20 października (piątek) w naszej grupie będziemy gify warzywaobchodzić – ,, Dzień Warzyw i Owoców ” czyli dzień zdrowej energii. Warzywa i owoce pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek. Z tego powodu wiele atrakcji mamy. W ten dzień ulubione warzywo, gify warzywaowoc z sadu i egzotyczny przyniesiemy i gify warzywakoniecznie w wybrany kolor jesienny się ubierzemy (jeden element ubrania). Serdecznie dziękuję.

http://poczytajka.blog.pl/files/2014/04/li%C5%9Bcie-jesieni%C4%85.gif

Dnia 08 listopada 2017 roku planowany jest wyjazd naszych dzieci do Multikina w Zabrzu na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Aktorzy przedstawią autorską wersję znanej bajki o Wawelskim Smoku pt. ,, Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”, dzięki której dzieci poznają znaczenie słowa przyjaźń, lojalność i dobroć doskonale się przy tym bawiąc.

Proszę o zadeklarowanie zgody oraz wpisanie się na listę w szatni i uiszczenie kwoty 31 zł (14 zł - koszt przejazdu autokarem + 17 zł - koszt biletu na przedstawienie) do dnia 03 listopada 2017 roku u Pani Basi i Pani Dorotki. Tego dnia śniadanie dla dzieci planowane jest ok. godziny 7.30.Wyjazd 08.10.

http://poczytajka.blog.pl/files/2014/04/li%C5%9Bcie-jesieni%C4%85.gif

http://www.fajneprzedszkole.edu.pl/wp/wp-content/uploads/2013/08/1.jpgZgodnie z ustaleniami na zebraniu grupowym

serdecznie zapraszam chętnych Rodziców

do udziału w spotkaniach z cyklu:

,,Czytający Rodzice"

,,Rodzic w roli eksperta"

oraz

,, Kulinarne przysmaki, które lubią dzieciaki”.

Proszę o osobisty kontakt chętnych Rodziców

w celu ustalenia terminu i godziny spotkania.

http://poczytajka.blog.pl/files/2014/04/li%C5%9Bcie-jesieni%C4%85.gif

Wydarzenia :

Spotkanie czytelnicze z Panią Bibliotekarką.

W środowy poranek po raz kolejny do naszej grupy zawitała Pani Ewa Wesołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej. Dzieci powitały Panią Ewę piosenką. Na spotkaniu czytelniczym miały okazję posłuchać legendy o narodzinach rzeki Wisły ze zbioru baśni i legend z różnych regionów Polski autorstwa Hanny Kostyrko ,, Klechty domowe” – ,,Podanie o Wiśle”. Świetna interpretacja i znakomicie zaprezentowanie tekstu legendy przez Panią Ewę spowodowało, że dzieci słuchały jak zaczarowane. Po lekturze żywiołowo odpowiadały na zadawane im pytania. Pani Ewa zaprosiła także dzieci do zabawy plastycznej podczas której rozwijały swoją sprawność manualną kolorując mapę Polski i zaznaczając na niej najdłuższą rzekę - Wisłę. Prace naszych dzieci będą zdobić hol biblioteki. W ramach podziękowania za spotkanie i wspólnie spędzony czas dzieci obdarowały Panią Ewę ,,serduszkiem” i kwiatuszkiem. Dziękujemy !!!! (18 października 2017 rok)

flet-poprzeczny-ruchomy-obrazek-0010nuty-ruchomy-obrazek-0067Filharmonia Przedszkolaka.nuty-ruchomy-obrazek-0067

Za nami drugi koncert muzyczny z cyklu ,, Filharmonia Przedszkolaka” . Tym razem bohaterem koncertu był flet prosty poprzeczny – instrument dęty drewniany, aerofon wargowy wykonany z drewna lub metalu. W ramach koncertu odwiedziła nas Pani Martyna , która zaprezentowała nam grę na flecie prostym poprzecznym. Cały koncert jak zwykle poprowadził Pan Mirosław, który opowiadał dzieciom o w/w instrumencie. Przedszkolaki poznały budowę, sposób i zakres możliwości wydobywania dźwięku. Dowiedziały się, że flet składa się z trzech części: główki, korpusu i stopki. W trakcie koncertu słuchaliśmy utworów muzycznych granych na flecie przy akompaniamencie pianina. Dzieci miały okazję wysłuchać: ,, Flinstonów”, ,, Lot trzmiela”, ,, Piraci z Karaibów ”, ,, Mary Popins”, a także zaśpiewać kolejną już zwrotkę ,, Filharmonii Przedszkolaka” o flecie. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniały koncert… (16 października 2017 rok)

     Drodzy Rodzice!!!!

Serdecznie dziękuję

za pamięć, życzenia, kwiaty,

piękny jesienny stroik, puchar,

słodkości i ciasta dla Pracowników naszego Przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej.dziekuje_roza

Podobny obrazDzień Edukacji Narodowej.

Dnia 13 października w naszym Przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nie tylko Nauczycieli, ale wszystkich Pracowników Przedszkola. Nasze Dzieci w tym dniu wystąpiły z krótkich programem artystycznym. Poprzez dedykowane wiersze Pracownikom naszego Przedszkola, piosenki, taniec oraz życzenia dzieci wyraziły swoją wdzięczność za codzienną pracę, trud włożony w ich edukację i wychowanie, cierpliwość, miłość, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki. Na zakończenie uroczystości wręczyły wszystkim obecnym Pracownikom piękne serduszka własnoręcznie wykonane przez Panią Izabelę Jopek. Pięknie dziękujemy !!!! Dziękuję Pani Wicedyrektor mgr Grażynie Polczyk za oprawę muzyczną uroczystości  i naszym ,, Pszczółkom" za przepiękny występ (13 października 2017 rok)

Składam serdeczne podziękowanie

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicomserce-ruchomy-obrazek-0589

serce-ruchomy-obrazek-0589Karolka Okuniewiczserce-ruchomy-obrazek-0589

za sponsorowanie słodkiej części uroczystości

,, Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka”

gify mądra sowaPasowanie

na Przedszkolaka i Starszaka.

Kiedy jesień jest wokoło, wtedy wszystkim jest wesoło. Gdzieś daleko lecą ptaki, a w przedszkolu przedszkolaki dziś piosenki zaśpiewają, dzielnie spełnią swe zadanie, potem będzie pasowanie na ,, Dzielnego Przedszkolaka i Starszaka" bo to już tradycja taka. Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,, Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka". Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystyczno-muzycznej przez grupę ,,Pingwinki" i ,, Myszki”. Dziękujemy Paniom: Patrycji, Natalii i Korduli za przygotowanie części artystycznej a Dzieciom za przepiękny występ. Po części artystycznej Pani Dyrektor mgr Izabela Krzykawska odczytała dzieciom ślubowanie i dokonała pasowania. Za dotknięciem ołówka każde dziecko stało się ,,Dzielnym Przedszkolakiem i Starszakiem". Na pamiątkę tego wydarzenia nasi nowi koledzy: Karolek i Oktawian otrzymali znaczek z patronką naszego przedszkola a nasze sześciolatki: Natalka, Lenka, Bartuś, Pawełek, Kubuś, Szymuś, Kacperek otrzymali znaczek ,, jestem w zerówce”. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Naszym Przedszkolakom i Starszakom życzę wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką, sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony z koleżankami i kolegami w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu!!!! (12 października 2017 rok)

Serdecznie dziękuję

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicom za zaangażowanie w zorganizowaniu uroczystości

z okazji ,,Dnia Chłopaka".

Szczególne podziękowania kieruję

do

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Bartusia Bieszczad, którzy w imieniu serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicówserce-ruchomy-obrazek-0589 zakupili i dostarczyli do naszej grupy upominki dla naszych bohaterów dnia – kredki SPIDERMAN.

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Julki Nawrockiej za przepyszne ciasto czekoladowe, które upiekła Pani Karolina Nawrocka,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Kubusia Jadczyk za rurki waflowe, markizy z orzeszkami, słomki ptysiowe,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Wiktorka Bartela za łakotki maślane, paluszki

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Mateuszka Grabowskiego za gumy rozpuszczalne - Haribo Maoam Stripes

Znalezione obrazy dla zapytania dzień przedszkolaka cliparty, gify,, Dzień Chłopaka”

na sportowo bo to zdrowo.

W tym dniu szczególnym - września 29, witaliśmy serdecznie Chłopaka każdego. Z okazji tego dnia niezwykłego życzyliśmy naszym Chłopakom wszystkiego najlepszego: humoru radosnego i aby codziennie spotkało Ich coś magicznego oraz uśmiechu pogodnego na każdy moment życia. Było tradycyjnie 100 lat odśpiewane przez koleżanki z grupy. Następnie świetnie bawiliśmy się podczas zabaw muzyczno – ruchowych: ,, Na prawo, na lewo”, ,, Moja Ulijanko”, ,, Nie chcę cię”. Chłopcy zostali obdarowani przez dziewczynki prezentem – kredkami SPIDERMAN. Dziękujemy Drodzy Rodzice !!!!

Było na sportowo bo to bardzo zdrowo. Wszak nasi Chłopcy i nasze Dziewczynki dysponują niespożytą energią. Podczas konkurencji sportowych dzieciaki rozwijały swoją aktywność fizyczną, sprawność ruchową, uczyły się zasad ,,zdrowej rywalizacji. Konkurencje sportowe przeplatane były pląsami przy muzyce.

Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dziękujemy Drodzy Rodzice!!!!

A kiedy nasze dzieciaki się posiliły, pyszny soczek wypiły to z wielką ochotą do zabawy oraz konkurencji sportowych ruszyły. Sportowych emocji nie brakowało, a wszyscy bawili się doskonale. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.(29 września 2017 rok)

prezent w pudełku zielonym Najlepsze życzonka,

pięknego w życiu słonka,

smutków małych jak biedronka

i szczęścia wielkiego jak smok!!!!

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny dzieci urodzonych we wrześniu. Był tort, życzenia, wspólna zabawa i oczywiście prezenty. Nasza wrześniowa solenizantka to Lenka Kęsicka. Wszystkiego najlepszego!!!! (28 wrzesień 2017 rok)

skrzypce-ruchomy-obrazek-0037nuty-ruchomy-obrazek-0067Filharmonia Przedszkolaka.nuty-ruchomy-obrazek-0067

Za nami pierwszy w tym roku koncert muzyczny z cyklu ,, Filharmonia Przedszkolaka”. Tym razem bohaterem koncertu były skrzypce – instrument strunowy z grupy smyczkowych. W ramach koncertu odwiedzili nas: Pan Marek, którzy zaprezentowali nam grę na skrzypcach. Cały koncert poprowadził Pan Mirosław, który opowiadał dzieciom o w/w instrumencie. Przedszkolaki poznały budowę, sposób i zakres możliwości wydobywania dźwięku. Dowiedziały się, że skrzypce zbudowane są z dwóch lekko wypukłych drewnianych płyt , kołeczka, który zwany jest duszą, podbródka, podstawek, strun, stroika, otworów rezonansowych, tłumika, ślimaka, żeberka oraz smyczka, który składa się z części drewnianej, żabki i końskiego włosia. W trakcie koncertu słuchaliśmy utworów muzycznych granych na skrzypcach przy akompaniamencie pianina. Dzieci miały okazję wysłuchać: ,, Kurki trzy”, ,, Melodię na strunę G'' Jana Sebastiana Bacha, Taniec z szablami'', ,, Jesień '' z cyklu ,, Cztery pory roku ''Antoniego Vivaldiego”. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniały, dostarczający wielu przeżyć i radości koncert. . (25 wrzesień 2017 rok)

nuta-i-klucz-wiolinowy-ruchomy-obrazek-0002Od dawna wiadomo, że muzyka jest wszędzie, a kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata wykonywanej przez profesjonalistów.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu w naszej grupie dnia -

,, W Krainie Pani Jesieni”

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicom za inwencję twórczą i przygotowanie dla swoich pociech - przepięknych strojów jesiennych, soki i paluszki.

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Katarzynie i Adamowi Galos za przepyszne własnoręcznie upieczone przez Panią Kastarzynę babeczki,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Justynie i Mariuszowi Banduch za wafelki i ciasteczka,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Magdalenie i Pawłowi Sarzyńskim za przecudnej urody talerzyki w kropeczki, biszkopty, paluszki, żelki,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Dominice i Sewerynowi Mzyk za ciasteczka,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Justynie i Kamilowi Grabowskim za pałeczki kukurydziane, wafelki, rurki,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Ewie i i Marcinowi Sarzyńskim za ciasteczka,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Sylwii i Sebastianowi Bieszczad za zakupienie soczków i paluszki.

Jesień Napis

Podobny obraz

Dzisiaj mimo, że na dworze wietrznie, chłodno i deszczowo nasze dzieci bawiły się ,,W Krainie Pani Jesieni". Było bardzo radośnie. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali ciekawe i pomysłowe jesienne stroje. Był to kolejny dzień rozwijania dziecięcej aktywności. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza i krótkiej rozmowy na temat jesieni oraz od prezentacji jesiennych strojów pod hasłem - ,,Dzisiaj pięknie wyglądamy - prezentacje strojów zaczynamy". Dzieci gimnastykowały umysły w ramach rozwiązywania zagadek w formie słownej i słuchowej, dzieliliśmy wyrazy na sylaby, głoski, układaliśmy zdania, których tematem przewodnim była jesień: kolorowa, wietrzna, mokra.

Posypały się listeczki dookoła. To już jesień te listeczkiz wiatrem woła.... Wiatr to dominujący atrybut jesieni: czuliśmy go wszyscy na całym ciele, zbieraliśmy porozrzucane przez niego kolorowe listki a także uczestniczyliśmy w zabawie tanecznej z liściem na głowie, ćwiczeniach oddechowych z wykorzystaniem rurek do napojów dmuchając w kolorowe liście, które na koniec zabawy przy pomocy oddechu - wciągając powietrze rurkami przenosiliśmy do kosza Pani Jesieni.

Podobny obrazA muzyka wciąż radośnie grała i wszystkie dzieci do tańca porwała. Kasztany, szyszki i żołędzie posłużyły nam do zabawy w segregowanie, tworzenie zbiorów i określanie na oko czego było więcej : kasztanów,, szyszek czy żołędzi. Po tak pracowitym zadaniu ruszyliśmy do pląsów przy muzyce. Dużo radości sprawił nam konkurs zwijania kolorowych liści na patyki.

zdjcie22385.jpg - 803.97 kbBył też czas na małe co nieco. Dziękujemy Drodzy Rodzice!!!! Z pełnymi brzuszkami ruszyliśmy do zabawy. Świetnie bawiliśmy się podczas konkursu chrupania pysznej, zdrowej marchewki. Dzieci rozpoznawały oznaki jesieni wszystkimi zmysłami: oglądając , bawiąc sie kasztanami, żołędziami, szyszkami, słuchając jak pada deszcz i gwiżdże jesienny wiatr. Rozwijały twórcze myślenie, procesy poznawcze a także umiejętność współdziałania z innymi. Pierwszy dzień jesieni upłynął w naszej grupie pod znakiem wesołej zabawy. (22 września 2017 rok)

Składam serdeczne podziękowania

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicomserce-ruchomy-obrazek-0589 za zaangażowanie w zorganizowaniu

uroczystości z okazji ,, Dnia Przedszkolaka".

Szczególne podziękowania kieruję

do

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Paulinki Sarzyńskiej za pyszne ciasta czekoladowe własnoręcznie upieczone przez Panią Magdalenę Sarzyńską,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Mateuszka Grabowskiego za biszkopciki z nadzieniem,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Julki Nawrockiej za prażynki solone,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Basi Paradysz, Mai Galos, Kingi Blachucik za oprawę muzyczną naszej zabawy – płyty CD z ulubionymi hitami naszych milusińskich.

Przedszkolaki święto mają.

Tańczą, skaczą i śpiewają....

Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują ,,Dzień Przedszkolaka". Dnia 20 września 2017 roku w naszej grupie świetnie bawiliśmy się podczas obchodów ,,Dnia Przedszkolaka". Naszą zabawę zaczęliśmy już przed śniadankiem od cyklicznego środowego ,,Poranka muzycznego” prowadzonego przez naszą Panią Grażynkę. Przy akompaniamencie akordeonu dzieci świetnie bawiły się podczas zabaw muzyczno -ruchowych ,, Woźnica” oraz ,, Tam stoją krokodyle. Śpiewaliśmy także hymn naszego przedszkola ,, Basia Barbóreczka” oraz utrwaliliśmy piosenki: ,, Przedszkole drugi dom” , ,,Wiatr psotnik”. Zabawy z muzyką przy akompaniamencie akordeonu sprawiły dzieciom wielką radość. Za wspaniałą zabawę serdecznie dziękujemy naszej Pani Wicedyrektor mgr Grażynie Polczyk.

Po śniadanku naszą zabawę zaczęliśmy od wysłuchania i omówienia wiersza Urszuli Piotrowskiej ,, A ja jestem przedszkolakiem”. Zabawa ,,Czarodziejski pył" wprawiła nas w dobry humor i chęć do dalszej zabawy. Były pląsy przy muzyce oraz wesołe zabawy z balonami, rzuty sersem do celu , zabawa z chustą animacyjną. Nie zabrakło też w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dziękujemy Drodzy Rodzice !!!! Zabawa w ,,Dniu Przedszkolaka" bardzo się udała i dużo radości nam wszystkim dała. Naszym Kochanym Przedszkolakom życzę wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką, sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony z koleżankami i kolegami w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu!!!!. A jak bawiły się nasze dzieci to sami zobaczcie... (20 września 2017 rok)

zdjcie21898.jpg - 928.04 kbSpotkanie czytelnicze z Panią Bibliotekarką.

W czwartek 14 września 2017 roku do naszej grupy zawitała Pani Ewa Wesołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej. Spotkanie tematycznie było związane z przestrzeganiem bezpieczeństwa na drodze. Dzieci bez problemu rozwiązały przygotowane przez Panią Ewę zagadki, ale też z uwagą wysłuchały wierszy mówiących o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze. Po lekturze dzieci żywiołowo odpowiadały na zadawane im pytania. Pani Ewa zaprosiła także dzieci do zabawy podczas której rozwijały swoją sprawność manualną kolorując sygnalizator świetlny. Prace naszych dzieci będą zdobić hol biblioteki. Pięknie dziękujemy !!!! Już czekamy na kolejne spotkanie – tym razem w bibliotece. (14 września 2017 rok)

Przedszkole to jest mały światek
dla dzieci do 7 latek.

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci, idą do przedszkola z Rodzicami nasze Dzieci. W przedszkolu zabawek i książek bez liku, każdy ma miejsce przy małym stoliku. Razem z naszą Panią, pilnie sie uczymy. Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy. Nasza grupa liczy 25 dzieci, 10 energicznych dziewczynek i 15 niemniej ruchliwych chłopców. Przybyło do naszego grona dwóch nowych kolegów: Karolek i Oktawian, którzy już na dobre zadomowili się w naszej grupie. W pierwszych dniach naszej przedszkolnej przygody świetnie bawiliśmy się w naszej sali. Był to też czas na zdobywanie nowych umiejętności i wiadomości, ale i także na utrwalenie już tych zdobytych. Korzystaliśmy też ze sprzyjającej aury bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym.

Mamy tu zabawek wiele, razem bawić sie weselej, bo koleżanki i kolegów dobrych mam....

Każde dziecko się raduje śliczne ząbki pokazuje i nie czuje nigdy bólu bo szczoteczką szuru buru. Codzienne po obiadku dbamy o higienę jamy ustnej – myjemy ząbki.

 

dziecko-ruchomy-obrazek-0146Mija wakacji czas, nasze przedszkole wita Was. Żwawo kroczą do przedszkola po wakacjach dzieci. Deszczyk kropi, ptaszek śpiewa, w górze słońce świeci. Wietrzyk dzieciom śpiewnie gra.Wszyscy wchodzą do swej sali. Lalki w kąciku już czekają, klocki wszystkich Was wzywają. A na półkach samochody już szykują się do drogi. Bardzo dzisiaj się cieszymy, że jesteśmy razem. Do przedszkola powracamy. Dość już letnich wrażeń. Dużo pracy nas czeka, nowe niespodzianki, ciekawe wiadomości, koledzy oraz koleżanki. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, aby dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Życzę Wam wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć a Rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.

Czytany 22629 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 październik 2017 15:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.