Pszczółki

                                      Pszczółki - 5-6 latkipszczolka-ruchomy-obrazek-0140

 Drodzy Rodzice

serdecznie witamy w roku szkolnym 2018/2019

 

 

OGŁOSZENIA:

 

linia

Podobny obrazDnia 18 września 2018 roku zgodnie z ustaleniami na zebraniu grupowym planowany jest wyjazd naszych dzieci do Śląskiego Teatru Lalek i Aktora Ateneum na przedstawienie ,,O Królewnie Wełence”. Sztuka inspirowana jest baśnią Marii Kruger ,,Apolejka i jej osiołek”, adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym. To pełna wdzięku, zabawna i bardzo pogodna historia o Królewnie Wełence i Królewiczu Kłębuszku.

Proszę o zadeklarowanie zgody oraz wpisanie się na listę w szatni i uiszczenie kwoty 32 zł (18 zł - koszt przejazdu autokarem + 14 zł - koszt biletu na przedstawienie) do dnia 14 września 2018 roku u Pani Basi i Pani Dorotki. Tego dnia śniadanie dla dzieci planowane jest ok. godziny 08.00. Wyjazd – 08.30.

 linia

dzien_przedszkolaka1Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj

To święto Ani, Basi i Krzysia……..

W dzień przedszkolaka każdy to wie.

Bawi się z nami ten, kto tylko chce.

 

Dnia 20 września (czwartek)

będziemy świętować

,, Dzień Przedszkolaka”

Dnia 21 września (piątek) w ramach realizacji tematyki tygodnia wspólnie z dziećmi będziemy bawić się podczas

,,Dnia Kolorów Jesieni”.

W związku z tym bardzo proszę,

aby w tym dniu dzieci miały jeden element ubioru np. koszulkę w wybranym kolorze jesiennym: pomarańczowym, żółtym, czerwonym lub brązowym.

 

Podobny obraz


 

 Dnia 28 września (piątek)

data nam nie obca

w tym dniu

będziemy świętować

,, Dzień Chłopca”

Drodzy Rodzice

Dnia 04 października 2018 roku zgodnie z ustaleniami na zebraniu grupowym planowany jest wyjazd naszych dzieci do Śląskiego Ogrodu Botanicznego – Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej w Mikołowie na plenerowe - jesienne warsztaty ,, Kalejdoskop natury” podczas których dzieci wyruszą na poszukiwanie skrzyń ze skarbami. W każdej z nich ukryte są zadania do wykonania, zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki na temat przyrody. W ostatniej skrzyni  na poszukiwaczy czekać będzie miła pamiątka, którą zabiorą do domu. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawa na przyległym do ogrodu placu zabaw, pyszna zupa pomidorowa i piknik ze smażonymi kiełbaskami mam nadzieję pozostawi wiele wrażeń.

Proszę o zadeklarowanie zgody oraz wpisanie się na listę w szatni na udział dziecka w wycieczce i uiszczenie kwoty 32 zł 50 groszy ( koszt plenerowych warsztatów edukacyjnych, ogniska i przejazdu busem do Mikołowa) do 2 października 2018 roku u Pani Basi i Pani Dorotki.

 

Wesole dzieci clipartZgodnie z ustaleniami

na zebraniu grupowym

serdecznie zapraszam

chętnych Rodziców

do udziału w spotkaniach z cyklu:

,,Czytający Rodzice" oraz ,,Rodzic w roli eksperta".

Proszę o osobisty kontakt chętnych Rodziców

w celu ustalenia terminu i godziny spotkania.

GALERIA:

zdjcie30951.jpg - 1.1 MBSpotkanie czytelnicze z Panią Bibliotekarką.

W poniedziałek 10 września 2017 roku do naszej grupy zawitała Pani Ewa Wesołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej. To już trzeci rok będziemy cyklicznie spotykać się z Panią Ewą w naszym przedszkolu i bibliotece. Jak mówi Irena Koźmińska "Człowiek nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować”. Według niej ,, potrzebę kultury trzeba w nim obudzić, a skutecznym na to sposobem jest głośne czytanie dziecku”. Spotkania czytelnicze z Panią Ewą zarówno w bibliotece jak i w przedszkolu są najskuteczniejszą metodą wychowania młodego czytelnika. Stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Dzieci przywitały Panią Ewę z wielkim entuzjazmem. Na spotkaniu czytelniczym miały okazję ,,poznać” wesołą siedmioletnią Misię - wyjątkową dziewczynkę, która mieszka pod lasem, razem ze swoimi rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem. Zajmuje się wszystkim, czym zajmują się dziewczynki w jej wieku. Z jednym wyjątkiem. W magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom – zwierzętom. Misia też ma niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret. Z książki ,,Misia i jej mali pacjenci – Ulubione przygody” autorstwa Anieli Cholewińskiej – Szkolik nasze dzieci miały okazję wysłuchać jednej opowieści - ,, Przyjaciółka z parku”, w której Misia rusza na ratunek młodej wiewiórce oraz pomaga w przygotowaniach urodzinowego przyjęcia – niespodzianki dla taty. Piękna, ciepła historia wypełniona dobrocią serca, przyjaźnią i bezinteresowną pomocą. Cudowne ilustracje Agnieszki Filipowskiej oraz świetna interpretacja i znakomicie zaprezentowanie tekstu bajki przez Panią Ewę spowodowało, że dzieci słuchały jak zaczarowane. Drodzy Rodzice – polecam serię książeczek ,,Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze historie, idealne do wspólnego czytania na dobranoc z pięknymi ilustracjami, które można wypożyczyć w bibliotece.

 

zdjcie30950.jpg - 967.12 kbPani Ewa zaprosiła także dzieci do zabawy plastycznej podczas której rozwijały swoją wyobraźnię oraz sprawność manualną rysując pastelami wakacyjne wspomnienia. Prace naszych dzieci będą zdobić hol biblioteki. Pięknie dziękujemy!!!! Już czekamy na kolejne spotkanie z Panią Ewą - tym razem w bibliotece. (10 wrzesień 2018 rok)

 

Mija wakacji czas, nasze przedszkole wita Was. Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków i Rodziców po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Do przedszkola powracamy. Dość już letnich wrażeń. Przed nami rok pełen zabaw i przygód. Dużo pracy nas czeka, nowe niespodzianki, ciekawe wiadomości, koledzy oraz koleżanki. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, aby dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Życzymy Wam wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć a Rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w przedszkolu clipardy, gify 
 

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 27398 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 wrzesień 2018 21:31

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.