Pszczółki

pszczolka-ruchomy-obrazek-0155 Pszczółki - 5-6 latkipszczolka-ruchomy-obrazek-0140

 Drodzy Rodzice

serdecznie witam w roku szkolnym 2017/2018

Linie Śnieg

Boże Narodzenie to czas szczególny, magiczny,

czas radości, refleksji, serdecznych spotkań

będzie nam bardzo miło jeśli przyjmiecie

Kochani Rodzice

zaproszenie na przedstawienie bożonarodzeniowe

,, Ach! Co za noc!”

które wystawione zostanie dnia

18 grudnia 2017 roku /poniedziałek/

o godzinie 16.00

Serdecznie zapraszamy

Dzieci wraz z wychowawcą


Linie Śnieg

Drodzy Rodzice.

W dniach 19 grudnia 2017 roku (wtorek) i 20 grudnia 2017 roku (środa) nasze dzieci przedstawią przedstawienie bożonarodzeniowe ,,Ach! Co za noc!" We wtorek dla Babci i Dziadka a w środę dla Pracowników i Dzieci naszego przedszkola. Zwracam się do Was Drodzy Rodzice z prośbą o zaopatrzenie w tych dniach lub ubranie naszych dzieci w: Aniołki - białe bluzeczki, białe rajstopki, Maryja - biała bluzeczka, białe rajstopy, Józef - biała bluzeczka, ciemne spodnie. Gwiazdeczki – w sukienki lub spódniczki przygotowane przez Rodziców. Pozostałe Dzieci: Trzej Królowie, Pastuszki i Dzieci występujące w Jasełkach - ubiór odświętny. Dziękuję!!!!

Linie Śnieg

swieczka-na-boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0111Znowu minął rok, blask choinki w przedszkolu lśni bo świąteczne idą dni. Wigilia - 22 grudnia 2017 roku - przystrojony biało stół zaprasza, usiądź z nami, opłatek weź i z nami dziel, bo dzisiaj radość gości w nas. Świece płoną już, do Wigilii siądźmy wraz cicha kolęda otuli nas.

Bardzo proszę o odświętny ubiór naszych dzieci

Linie Śnieg

http://www.fajneprzedszkole.edu.pl/wp/wp-content/uploads/2013/08/1.jpgZgodnie z ustaleniami na zebraniu grupowym

serdecznie zapraszam chętnych Rodziców

do udziału w spotkaniach z cyklu:

,,Czytający Rodzice"

,,Rodzic w roli eksperta"

oraz

,, Kulinarne przysmaki, które lubią dzieciaki”.

Proszę o osobisty kontakt chętnych Rodziców

w celu ustalenia terminu i godziny spotkania.

Linie Śnieg

Wydarzenia :

swiety-mikolaj-ruchomy-obrazek-0406Spotkanie czytelnicze z Panią Bibliotekarką.

We wtorek 12 grudnia po raz kolejny do naszej grupy zawitała Pani Ewa Wesołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej. Na spotkaniu czytelniczym nasze dzieci miały okazję wysłuchać  z książki ,, Opowieści Świętego Mikołaja” autorstwa Duval Marie i Jost Alain jednej opowieści, w której ludzie pomagają zwierzętom , toczącej się w bożonarodzeniowej scenerii, choinek, prezentów i lekko prószącego śniegu. Piękne ilustracje oraz świetna interpretacja i znakomicie zaprezentowanie tekstu bajki przez Panią Ewę spowodowało, że dzieci słuchały jak zaczarowane. Hej kolęda, kolęda i wiadomo już za dwa tygodnie Święta ! Z dźwiękiem dzwonków melodyjnych. W dzień Bożego Narodzenia nasze Pszczółki złożyły świąteczne życzenia - Świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów - Świąt Bożego Narodzenia dających radość i odpoczynek. Dzieci pięknie zaśpiewały pastorałkę, zaprosiły na przedstawienie bożonarodzeniowe ,, Ach! Co za noc!” a także wręczyły Pani Ewie drobny upominek w postaci choinki ręcznie wykonanej. Spotkanie przebiegło w świątecznej atmosferze składania życzeń.

dzwonek-na-boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0119Pani Ewa jak zwykle przygotowała dla dzieci niespodziankę – zapraszając do zabawy plastycznej podczas której dzieci ozdabiały: dzwoneczki, choinki, aniołki gotowymi przecudnej urody ozdobami. Prace naszych dzieci będą teraz zdobiły hol biblioteki. Dziękujemy !!!! Już czekamy na kolejne spotkanie - tym razem w bibliotece wszak: czytanie dzieciom karmi ich wyobraźnię. (12 grudzień 2017 rok)

saksofon-ruchomy-obrazek-0021nuty-ruchomy-obrazek-0067Filharmonia Przedszkolaka.nuty-ruchomy-obrazek-0067

Za nami kolejny już koncert muzyczny z cyklu ,, Filharmonia Przedszkolaka”. Tym razem bohaterem koncertu był saksofon wywodzący się z instrumentów dętych drewnianych. Cały koncert jak zwykle poprowadził Pan Mirosław. Dzieci miały okazję zapoznać się z budową w/w instrumentu, sposobem i zakresem wydobywania dźwięku. Poznały podstawowe i najpopularniejsze odmiany saksofonów: sopranowy, altowy, tenorowy oraz baryton. Wysłuchały interesującego koncertu w klimacie zimowym oraz świątecznym w wykonaniu Pana Mariusza, który grał na saksofonie i Pana Mirosława, który grał na keyboardzie. Była także piękna improwizacja jazzowa kolędy ,, Przybieżeli do Betelejem” w wykonaniu Pana Mariusza. Słownik naszych małych melomanów został wzbogacony o nazwę instrumentu i jego najpopularniejszych odmian. Dzieci miały okazję zaśpiewać kolejną już zwrotkę ,,Filharmonii Przedszkolaka” o saksofonie. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniały koncert…   (11 grudzień 2017 rok)

Serdecznie dziękuję

serce-ruchomy-obrazek-0589Podopiecznym Pani Izabeli Jopekserce-ruchomy-obrazek-0589

z Ośrodka CARITAS Halemba - Warsztaty Terapii Zajęciowej

za wykonanie pięknych mikołajkowych niespodzianek ,

którymi zostały obdarowane Dzieci i Pracownicy naszego Przedszkola.

serce-ruchomy-obrazek-0589Pani Izabeli Jopekserce-ruchomy-obrazek-0589

za pięknego anioła,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicom - Paulinki Sarzyńskiejserce-ruchomy-obrazek-0589

za obdarowanie naszych dzieci

słodkimi mikołajkowymi upominkami

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicom serce-ruchomy-obrazek-0589

za zaopatrzenie dzieci w czerwone bluzeczki oraz

,, mikołajkowe czapeczki"

6 grudnia - jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie,

Dźwiga swój worek niezmordowanie,

każde dziecko prezent dostanie.

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Już od samego rana dzieci nadsłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do naszego przedszkola. Dzieci wykazały się nie lada cierpliwością, ponieważ każda grupa witała Gościa oddzielnie. W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja dzieci zostały obdarowane wykonanymi przez Podopiecznych Pani Izabeli Jopek – mikołajkami, które wręczał Karol oraz czekoladowymi mikołajkami i lizaczkami, którymi obdarowywała nasze dzieci Paulinka. Była także wspólna zabawa i śpiewanie piosenek o Mikołaju. Pięknie dziękujemy naszej Pani Wicedyrektor mgr Grażynie Polczyk za umilenie nam oczekiwania na Świętego Mikołaja, wspólną zabawę przy akompaniamencie akordeonu.

swiety-mikolaj-z-miry-ruchomy-obrazek-0046Podczas spotkania ze Świętym Mikołajem dzieci  zaśpiewały pastorałkę, wręczyły w imieniu wszystkich przedszkolaków pięknego, ręcznie malowanego na drewnie anioła - wykonanego przez Mamusię naszego Karola Jopek. Była także rozmowa z naszym Gościem, który uwrażliwił dzieci na potrzeby innych: ,, aby dobro otrzymać, trzeba dobro dać…."

swiety-mikolaj-z-miry-ruchomy-obrazek-0046Święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Poprosił jeszcze nasze dzieci o zaśpiewanie pastorałki na pożegnanie. Dziękujemy  Święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....... (06 grudzień 2017 rok)

animowany padający śniegsnieg-ruchomy-obrazek-0004Zima lubi dzieci snieg-ruchomy-obrazek-0004

snieg-ruchomy-obrazek-0004najbardziej na świecie.snieg-ruchomy-obrazek-0004

Zabawa, zabawa, a szczególnie na świeżym powietrzu to jest to, co lubią dzieciaki. Wprawdzie jeszcze mamy kalendarzową jesień , ale nieoczekiwanie ,,przyszła”…. Zima - śnieg z nieba sypie się. Gdzie nie spojrzysz - biało. Wszystko pojaśniało. Przyszła zima, biała zima na którą wszystkie dzieci czekały z utęsknieniem. Dzieci lubią zimę najbardziej na świecie pod warunkiem, że jest śnieżna. Zabawy na miękkim puchu należą do ulubionych. W grudniowy dzień po raz pierwszy w tym roku nasze Pszczółki korzystając ze sprzyjającej zimowej aury mogły poszaleć na śniegu w naszym w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci oddały się zimowym harcom: lepiły bałwana, zjeżdżały na ,,ślizgaczach”, rzucały śnieżkami do celu (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Jak się okazało zima wcale nie jest taka zła, a zabawa w ogrodzie przedszkolnym wszystkim dostarczyła dużo radości !!!! Z czerwonymi noskami i uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. (05 grudzień 2017 rok)

4 grudnia Barbórka ŻyczeniaNiech żyje nam górniczy stan.

Barbórka obchodzona 04 grudnia na cześć św. Barbary, patronki Górników i naszego przedszkola to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten jak ważny dla naszego regionu dzień świętowaliśmy w naszym przedszkolu 05 grudnia. Dzieci miały okazję spotkać się z Górnikiem - Panem Kazimierzem Bąk. Gość zaprezentował dzieciom mundur galowy, czako, wyjaśnił jakie znaczenie ma kolor pióropusza. Przedszkolaki z okazji Barbórki zaprezentowały program artystyczny i wręczyły upominek a nasz miły Gość obdarował dzieci słodkościami. Dziękujemy !!!! W przededniu wizyty Górnika świętowaliśmy także imieniny naszej Basi Paradysz. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Basi za obdarowanie naszych dzieci słodkościami.(05 grudzień 2017 rok)

urodziny-ruchomy-obrazek-0065Ile w ulu pszczół robotnic,

ile pociąg mija zwrotnic,

ile kwiatów liczy łąka,

ile kropek ma biedronka,

tyle szczęścia i słodyczy Kochani Wam życzę !!!!

Dnia 04 grudnia 2017 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu urodziny dzieci urodzonych w listopadzie. Był tort, życzenia i prezenty. Nasz listopadowy solenizant to - Paweł Janak. Wszystkiego najlepszego !!!!

oklaski-emotikon-ruchomy-obrazek-0027,, Mój przyjaciel miś”

Taki tytuł nosił konkurs plastyczny zorganizowany na terenie naszego przedszkola przez Panią Weronikę, w którym nasze Pszczółki otrzymały nagrody i dyplomy:

Julia Jojko za zajęcie I miejsca

Jakub Jadczyk za zajęcie I miejsca

Julia Nawrocka za zajęcie II miejsca

                                      Maja Galos za zajęcie III miejsca

                            Piotr Kabalec otrzymał nagrodę za udział w konkursie

Gratuluję !!!! ( 04 grudzień 2017 rok)

Drodzy Rodzice

Serdecznie dziękuję za 

sponsorowanie słodkiej

części zabawy andrzejkowej oraz

za włożony trud w przygotowanie pięknych strojów andrzejkowych.

dziekuje_roza

gwiazda-ruchomy-obrazek-0107Na Andrzejki do końca listopada gwiazda-ruchomy-obrazek-0107

ulać coś z wosku wypada.

Dzień wróżb, połączonych z zabawą i tańcem obchodziliśmy dnia 30 listopada 2017 roku. Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem do szacunku i obrzędów ludowych związanych z dniem Św. Andrzeja. Podczas zabawy była wróżb różnych gromada, wosku wylewanie, przez kluczyk zaglądanie i o przyszłość pytanie. Wszystkie wesołe zabawy przeplatane były pląsami przy muzyce. Miła i radosna atmosfera towarzyszyła nam podczas wspólnych zabaw.gwiazda-ruchomy-obrazek-0107

gwiazda-ruchomy-obrazek-0107Naszą andrzejkową zabawę rozpoczęliśmy od zabawy ,, Taniec z krzesełkami”. Dzieci dowiedziały się co je czeka w przyszłości podczas wróżby ,, Magiczne gwiazdki”. Taniec z balonami przysporzył dzieciom wiele radości.

gwiazda-ruchomy-obrazek-0107Było także z zachowaniem wszelkiej ostrożności - wosku wylewanie, przez kluczyk zaglądanie i o przyszłość pytanie…. Pięknie dziękujemy naszej Pani Eli, która wosk do zabawy przygotowała i nad bezpieczeństwem czuwała !!!!

gwiazda-ruchomy-obrazek-0107Następnie były taneczne ,,szaleństwa” z balonami. Podczas wróżby z filiżankami - dzieci odkrywały wybraną przez siebie filiżankę pod którą ukryty był rekwizyt z tajemną mocą: piórko - oznaczało życie lekkie i przyjemne, muszelka – życie w dalekim kraju , a cukierek – słodkie życie. Nie zabrakło też chwili oddechu przy słodkim poczęstunku i soczku.

gwiazda-ruchomy-obrazek-0107Podczas wróżby - ,, Magiczne kolory" dzieci dowiedziały się o jakich przestrogach na przyszłość mówią im wylosowane kolory. Dużo radości dała naszym dzieciom zabawa przy muzyce podczas której tańczyły na kartkach papieru. Po tak wyczerpującym tańcu przyszedł czas na wróżbę - ,, Magiczne liczby", które określały charakter naszych dzieci, ich zdolności.......

gwiazda-ruchomy-obrazek-0107Czy wróżby sie spełnią? - przyszłość pokarze. Jednakże dzieci doskonale wiedzą, ze tradycja wróżb andrzejkowych, która przetrwała do naszych czasów, to osobliwa zabawa i nie należy traktować jej poważnie:) Natomiast pewne jest to, iż przyniosły nam one wiele radości, uśmiechu oraz były okazją do wspólnej zabawy i pląsów przy muzyce. ( 30 listopad 2017 rok)

Znalezione obrazy dla zapytania dziękuję darmowy gifSkładam serdeczne podziękowanie

za sponsorowanie słodkiej części uroczystości

,, Dnia Pluszowego Misia”

Rodzicom

Bartusia Bieszczad

za ciasto, gumy MAOMAM, czekoladę

Rodzicom

Karolka Okuniewicz

za żelki HARIBO ZŁOTE MISIE

niedzwiedz-i-mis-ruchomy-obrazek-0619Dzień Pluszowego Misia.

Jest taka zabawka na świecie, wszyscy dobrze o niej wiecie. Ma cztery łapki, brzuszek, uszka, jest mięciutka jak poduszka. Każdy człowiek mały, duży, wie do czego misio służy. Że on jest do przytulania, do sekretów powierzania. Do płakania gdy ci smutno, do zabawy gdy ci nudno. Do gniecenia, tarmoszenia, do kochania i lubienia. Wszystkie misie 25 listopada urodziny mają. Dzieci wraz z nimi świętują. Kochać misie obiecują. My też dzisiaj w naszej grupie oraz z przedszkolakami naszego przedszkola obchodziliśmy - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasi milusińscy zaprezentowali swojego pluszowego przyjaciela, były misiowe zadania do wykonania, tańce, śpiewy a także smakowaliśmy przysmak wszystkich misiów - miodek. Było wesoło i bardzo słodko. Pięknie dziękujemy naszym Krasnoludkom za wspaniały występ a Pani Madzi za włożony trud w przygotowanie misiowego przedstawienia pt. ,, Wielki bal”. Bardzo nam się podobało i świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy !!!!! A jak bawiły się nasze dzieci to sami zobaczcie ........ (24 listopad 2016 rok)

pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016Nasze dzieci opaski przyodziały i misiami się stały, pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016

noski pomalowały, wąsiki domalowały toteż wspaniale się prezentowały. Przed świętowaniem się posiliły i do zabawy ruszyły.

pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016Wesołe zabawy Puchatkiem się udały i dużo radościpluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016

nam wszystkim dały.

pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016Nasze misie - pysie lemoniadę, słodkie ciasto, misie Haribo i pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016miodek smakowały – trochę się posiliły i do zabawy ruszyły.

pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016Nasze mądre, zdolne i bardzo utalentowane misie - pysie pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016

pastelami rysowały i piękne kolorowe portrety misiów powstały.

pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016Występ naszych Krasnali pt. ,, Wielki bal” pluszowy-mis-ruchomy-obrazek-0016

oglądały i razem przy misiowych zabawach świętowały.

Kopania GuidoKulturalny Bajtel.

Dnia 23 listopada 2017 roku w ramach realizacji tematyki tygodnia - Skarby ziemi – węgiel nasze dzieci wybrały się w niezwykłą podróż do Kopalni Guido - Sztolni Królowa Luiza na warsztaty edukacyjne – Kulturalny Bajtel.

zdjcie24413.jpg - 430.14 kbPrzed zejściem do XIX-wiecznych wyrobisk kopalni nasze dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Przewodnik zaopatrzył dzieci także w kaski ochronne na głowę. Poruszając się podziemnymi korytarzami kopalni, pod czujnym okiem przewodnika, dzieci zdobyły informacje na temat węgla, dotykały, określały jego właściwości, odkryły także sposoby jego wydobycia, poznały podstawowe narzędzia górnicze. Miały okazję bezpośrednio zobaczyć jak wygląda kopalnia i dowiedzieć się jak dawniej pracowali górnicy.

zdjcie24377.jpg - 716.8 kbŚwietnie bawiły się podczas gry interaktywnej – memory, która wymagała od nich uwagi, zaangażowania i podsumowania zdobytych wiadomości. Poznały legendę o Św. Barbarze – patronce górników. Była także zabawa - zgaduj – zgadula, podczas której miały za zadanie odkrycie odpowiedniego obrazka związanego z pracą górnika. Świetnie sobie z tym zadaniem poradziły.

zdjcie24487.jpg - 385.64 kbDużą frajdą okazał się przejazd kolejką spągową Karlik. Dzieciom ukazał się w jednym z chodników – Skarbnik, dobry duch kopalni. Miały okazję na rozmowę i spotkanie się w podziemnej sali z górnikiem, który ubrany był w mundur galowy. Dużo radości naszym dzieciom dostarczyła zabawa muzyczna ,,Węgielek Muzykant”, w trakcie której wcieliły się w rolę orkiestry górniczej.

Była to edukacja przez przeżywanie i doświadczanie.Ta wyjątkowa wycieczka była cennym źródłem wiedzy na temat tradycji górniczych i dziedzictwa przemysłowego Śląska. Dostarczyła również, mnóstwa wrażeń i przeżyć, które długo pozostaną w pamięci naszych dzieci. (23 listopad 2017 rok)

oklaski-emotikon-ruchomy-obrazek-0027„ CHCĘ CI POWIEDZIEĆ ”zdjcie24303.jpg - 859.7 kb

artyści nagrodzeni !!!!

Dnia 22 listopada 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się GALA FINAŁOWA oraz WRĘCZENIE NAGRÓD – KONKURSU PLASTYCZNEGO RODZINNEGO POD HASŁEM: ,, CHCĘ CI POWIEDZIEĆ” W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO ,,ROZMAWIAMY” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej. Nasza Kinga Blachucik  wspólnie z Mamusią - Kasią otrzymały NAGRODĘ za wspólnie wykonaną pracę - ,,RODZINA TO SIŁA".Gratuluję sukcesu Kingusi i Mamusi!!!!!!! 

niedzwiedz-i-mis-ruchomy-obrazek-0547W krainie pluszowego misia.

Tuż przed wyjazdem na wycieczkę do kopalni Guido – Sztolnia Królowa Luiza nasze dzieci miały przyjemność uczestniczyć oraz oglądać przedstawienie o misiach wykonaniu grupy - Smerfy z Miejskiego Przedszkola nr 38. Dzieci pięknie się zaprezentowały. Były także misiowe zagadki za których rozwiązanie dzieci otrzymały medale. Pięknie dziękujemy Pani Anecie za włożony trud w przygotowanie przedstawienia i misiową zabawę a Smerfom za przepiękny występ. (23 listopad 2017 rok)

zdjcie24064.jpg - 907.52 kbBajka wędruje po świecie,
Dzisiaj do nas zawitała.

Bajka różne ma imiona, różną nosi postać lecz jest zawsze roztańczona, barwna i radosna!.... Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się  w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Temu też służyły całotygodniowe zajęcia w naszej grupie, których zwieńczeniem był – Dzień Postaci z Bajek. Nasza sala zapełniła się kolorowymi postaciami z bajek. W tym miejscu serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców za włożony trud w przygotowanie tak pięknych strojów bajkowych.

Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza D. Gellner – Bajkowa zgadywanka . Dzieci wykazały się znajomością bohaterów bajkowych. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę – Bajka. Następnie dzieci wzięły udział w Quizie - „Czy wiesz skąd, czy wiesz kto, czy wiesz jak, …. taki jest bajkowy świat” czyli odgadywanie tytułów bajek z ciągu nazw przedmiotów charakterystycznych dla danego utworu. Dużo radości dała naszym milusińskim zabawa przy muzyce ,, Ludzie do ludzi" podczas której tańczyli dotykając się różnymi częściami ciała.

zdjcie24141.jpg - 849.3 kbPo tak wyczerpującym tańcu przyszedł czas na ,, czary – mary” i wykonanie według receptury Baby Jagi ,, magicznego napoju”. Śmiechu było co nie miara…. Następnie utrwaliliśmy zapis cyfrowy liczb: 1, 2, 3, 4, 5 podczas zabawy w skojarzenia obrazka z bajką. Dużą frajdą okazała się zabawa ruchowa – Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy oraz swobodne pląsy przy smerfnych hitach. Nie zabrakło też chwili oddechu przy słodkim poczęstunku i soczku.

Uwieńczeniem ,,Dnia Postaci z Bajek" była zabawa plastyczna – Chatka z bajkowego światka - z podziałem na trzy zespoły. Dzieci świetnie ze sobą współpracowały, rozwijały umiejętności komunikowania się i słuchania się nawzajem. Rozwijały wyobraźnię i sprawność manualną. Na zakończenie dzieci dały upust swojej niespożytej energii podczas zabawy muzycznej – Muminki. Był to kolejny dzień pełen radości i rozwijania dzieciecej aktywnosci. (17 listopad 2017 rok)

zdjcie23961.jpg - 1.09 MBCzytanie dzieciom ma magiczną moc.

Naszym kolejnym czytającym naszym dzieciom Rodzicem podczas tygodnia z książką i w ramach spotkań z cyklu ,,Czytający Rodzice" była Pani Justyna Grabowska – Mamusia naszego Mateuszka. W spotkaniu czytelniczym uczestniczył także młodszy braciszek Mateuszka – baaaardzo grzeczny - Kubuś. Tym razem dzieci wysłuchały znaną i lubianą bajkę Charles'a Perraulta – Kot w butach ze zbioru - Księga cudownych bajek. Dzieci w ciszy i z uwagą śledziły opowieść o dwójce przyjaciół – młynarczyka Janka i jego niesamowitego towarzysza - Kota w butach, którzy niesprawiedliwie pozbawieni domu i majątku wędrują przez świat, by szukać szczęścia wśród ludzi. To także żartobliwie opowiedziana historia szczęśliwej miłości ubogiego Janka i pięknej Królewny. Spryt Kota w butach i uczciwość Janka, jak to w bajkach bywa, doprowadzają do szczęśliwego finału. Kot w butach to bajka z morałem, która uczy dzieci, że w życiu prawdomówność zawsze wygrywa, a odrobina trzeźwego rozumu nigdy nie zaszkodzi. Świetna interpretacja, żywo i barwnie zaprezentowanie tekstu przez naszego Gościa spowodowały, że dzieci z zapartym tchem śledziły przebieg akcji.

zdjcie23966.jpg - 661.01 kbPani Justyna zaprosiła także dzieci do zabawy plastycznej podczas której rozwijały swoją sprawność manualną kolorując – Kota w butach. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie za spotkanie, poświecony czas, współpracę i zaangażowanie w życie naszej grupy i czekamy na kolejnych czytających Rodziców:)  (16 listopad 2017 rok)

 

Czytający Rodzice.

W środę 14 listopada podczas tygodnia z książką do naszej grupy zawitała Pani Katarzyna Blachucik -- a prywatnie Mamusia naszej Kingi. Dzieci często marzą o tym, co będą robić kiedy dorosną. Niejeden chłopiec chciałby zostać strażakiem, a niejedna dziewczyna gwiazdą filmową. Niektórym już w dzieciństwie zdarza się ugasić prawdziwy pożar, namalować prawdziwy obraz lub choćby wyleczyć chore lalki i misie. O takich planach, marzeniach i przygodach pisze Renata Piątkowska w książce – A może właśnie będzie tak. Spotkanie czytelnicze Pani Kasia zaczęła od zabawy podczas której dzieci wybierały opowiadanie , które nasz Gość miał przeczytać z książki – A może właśnie będzie tak. Dzieci czytały tytuły opowiadań (strażak, aktorka, malarka, lekarka, lotnik, pirat) , oddawały swoje głosy i przeliczały. Najwięcej głosów (12) otrzymało opowiadanie – Pirat. Pełne humoru opowiadanie, ciekawa akcja, świetna interpretacja, żywo i barwnie zaprezentowanie tekstu przez Panią Kasię zachęciła wszystkie dzieci do uważnego słuchania. Dzieci chętnie mówiły również o tym kim chciałyby zostać gdy dorosną. Padały czasem zaskakujące odpowiedzi…..

Uwieńczeniem spotkania z Panią Kasią były zabawy muzyczno - ruchowe: ,, Ram zam zam”, ,, Jedna ręka, druga ręka”, ,,Orzeszek”. Dzieci z wielkim entuzjazmem i ogromną radością uczestniczyły w spotkaniu oraz zabawach przygotowanych przez naszego Gościa. Rozwijały wyobraźnię, umiejętność czytania, liczenia…….., ale przede wszystkim świetnie się bawiły z Panią Kasią. Pięknie dziękujemy za wspaniałą sytuację edukacyjną, profesjonalizm, poświecony czas, współpracę i zaangażowanie w życie naszej grupy. Dziękujemy także za przekazanie na rzecz naszej grupy: książeczek, gier edukacyjnych, puzzli oraz kolorowanek. (15 listopad 2017 rok)

Spotkanie czytelnicze w Bibliotece.

Tydzień z książką rozpoczęliśmy od wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej i spotkania czytelniczego z Panią Ewą Wesołek, który był czasem poświeconym – jesieni. Pani Ewa rozmawiała z dziećmi o jesieni tej pięknej kolorowej i tej szarej. Nasze dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę - To już jesień. Z książki - Tajemniczy kapelusz i inne opowiadania autorstwa Mariusza Niemyckiego z pięknymi ilustracjami Doriny Maciejki dzieci wysłuchały opowiadania o sympatycznym jeżyku Igiełka. Bardzo pracowitym krawcu, o bardzo dobrym serduszku. Nasz mały bohater pokazuje, że nie można przywłaszczać sobie czyichś rzeczy, że nie ładnie jest kłamać, a przede wszystkim to, że czasem potrzeba naprawdę niewiele by uszczęśliwić drugą osobę. Drodzy Rodzice polecam tą książeczkę. Opowiadania są ciekawe, a przy okazji mogą wiele nauczyć małego czytelnika bądź słuchacza.

Pani Ewa zaprosiła także dzieci do zabawy plastycznej podczas której kolorowały jesienne liście. Prace naszych dzieci będą teraz zdobiły hol biblioteki. Było to cenne spotkanie czytelnicze, sytuacja edukacyjna podczas której dzieci utrwaliły zdobyte wiadomości o jesieni oraz rozwijały swoją sprawność manualną podczas kolorowania jesiennych liści. Była też słodka niespodzianka. Dzieci zostały także obdarowane zakładkami do książki. Pięknie dziękujemy !!!! Już czekamy na kolejne spotkanie - tym razem w przedszkolu wszak jak pisał Aleksander Puszkin : ,,Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką”. (13 listopad 2017)

Prace naszych dzieci z poprzednich spotkań z Panią Ewą zdobią hol biblioteki. 

nuty-ruchomy-obrazek-0067Filharmonia Przedszkolaka.nuty-ruchomy-obrazek-0067

Za nami kolejny już koncert muzyczny z cyklu ,, Filharmonia Przedszkolaka”. Tym razem bohaterem koncertu była wiolonczela wywodząca się z instrumentów smyczkowych. Cały koncert jak zwykle poprowadził Pan Mirosław. Dzieci miały okazję zapoznać się z budową w/w instrumentu, sposobem i zakresem wydobywania dźwięku. Wysłuchały interesującego koncertu w wykonaniu Pani Sabiny, która grała na wiolonczeli i Pana Mirosława, który grał na keybordzie Wiolonczela – większa choć nie starsza siostra skrzypiec – niezmiernie zachwyca szlachetnością dźwięku i głębią wyrazu. Słownik naszych małych melomanów został wzbogacony o nazwę instrumentu. Dzieci miały okazję zaśpiewać kolejną już zwrotkę ,,Filharmonii Przedszkolaka” o wiolonczeli. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniały koncert… (13 listopad 2017 rok)

zdjcie23656.jpg - 897.07 kbBajka o Smoku Kubie.

W piątkowe popołudnie wybraliśmy się do bardzo klimatycznego miejsca - kawiarni Pod Aniołami, aby przeżyć niezwykłe artystyczne wydarzenie - spektakl lalki i żywego planu ,, Bajka o Smoku Kubie” – w wykonaniu Teatru Aktora z Gliwic. Pełna ciepłego humoru bajka opowiada o dobrodusznym Smoku, od którego wszyscy domagają się, żeby był okrutny i zły. Tymczasem Kuba życzliwie i sympatycznie odnosi się do wszystkich mieszkańców królestwa. Była to wyjątkowa opowieść o niesamowitej potędze przyjaźni, która odmienia nawet najbardziej skamieniałe serca. (10 listopad 2017 rok)

oklaski-emotikon-ruchomy-obrazek-0027,, Barwy jesieni”

Taki tytuł nosił konkurs plastyczny zorganizowany na terenie naszego przedszkola. Laureatom konkursu nagrody i dyplomy wręczała Pani Dyrektor mgr Izabela Krzykawska. W naszej grupie nagrody otrzymali:

Maja Galos za zajęcie I miejsca (praca przestrzenna)

      Piotr Kabalec za zajęcie I miejsca

               Kinga Blachucik za zajęcie III miejsca

                      Mateusz Grabowski za zajęcie III miejsca

                        Paulina Sarzyńska otrzymała wyróżnienie

         Karol Jopek otrzymał wyróżnienie

                                              Paweł Janak otrzymał nagrodę za udział w konkursie

Gratuluję !!!! ( 09 listopad 2017 rok)

Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka.

Dnia 08 listopada 2017 roku nasze dzieci obejrzały na scenie Multikina w Zabrzu przedstawienie teatralne pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” wystawione przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Była to nowa autorska wersja znanej bajki o Wawelskim Smoku. Przedstawienie zaczyna się w momencie, gdy mieszkańcy Krakowa dowiadują się o porwaniu profesora Baltazara Gąbki - wybitnego biologa, badacza latających żab. Książę Krak - namawia Wawelskiego Smoka, aby wraz z kucharzem Bartolinim wyruszył na ratunek profesora do Krainy Deszczowców. W ślad za nimi podąża tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców, który za wszelką cenę  pragnie, aby wyprawa nie osiągnęła celu. Nasi bohaterowie przeżywają wiele przygód, aby w końcu uwolnić Baltazara Gąbkę.  Spektakl w zabawny sposób przybliża dzieciom znaczenie słowa przyjaźń, lojalność i dobroć. Pokazuje także, że tylko licząc na przyjaciół, pomagając sobie wzajemnie i  kierując się dobrym sercem, przezwyciężyć można nawet największe przeszkody. Przygody wspaniałych bohaterów na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Niestety podczas spektaklu nie można było robić zdjęć ze względu na prawa autorskie. Nasze dzieci po powrocie do przedszkola pięknie przedstawiły w formie plastycznej wybraną scenę, bohaterów z przedstawienia teatralnego pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. (08 listopad 2017 rok)

Odwiedziny Policjantów

w naszym przedszkolu

owocne były, bo wiedzę

o bezpieczeństwie nam utrwaliły.

Dnia 06 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami rudzkiej Policji – st. sierż. Sebastianem Bieniarz i st. sierż. Mariuszem Domagalskim. Funkcjonariusze Policji rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Mogły zobaczyć jak wygląda mundur policjanta, w tym policyjną czapkę, kajdanki. Było to bardzo pouczające spotkanie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, które na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci !!!! Serdecznie dziękujemy !!!! ( o6 listopad 2017 rok)

 

oklaski-emotikon-ruchomy-obrazek-0027,, Mam kasztany, szyszki i żołędzie ….

co za stworek z tego będzie ”

Taki tytuł nosił konkurs plastyczno - techniczny zorganizowany na terenie naszego przedszkola przez Panią Natalię , w którym nasze Pszczółki otrzymały nagrody:

kategoria wiekowa 5- 6 latki:

Julia Nawrocka otrzymała nagrodę za udział w konkursie

                                          Bartosz Bieszczad otrzymał nagrodę za udział w konkursie

Gratuluję !!!! ( 02 listopad 2017 rok)

urodziny-ruchomy-obrazek-0075Wszystko co piękne i wymarzone,

niech w Twoim życiu

będzie spełnione.

I znowu spotkaliśmy sie przy torcie urodzinowym. Tym razem śpiewaliśmy sto lat dzieciom urodzonym w październiku. Był tort, życzenia, wspólna zabawa i oczywiście prezenty. W październiku swoje urodzinki obchodził Dominik Sosna. Wszystkiego najlepszego !!!! (02 listopad 2017 rok)

,, Na cmentarzu płomyki złote 

i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych,

których już nie ma”

Okres przed Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Aby kultywować tradycję związaną z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym w czwartek nasze Pszczółki wybrały się na jesienny spacer, podczas którego udały się na pobliski cmentarz, by w ciszy i skupieniu z pomocą naszej Pani Eli zapalić znicze pod Krzyżem za dusze zmarłych. Dziękuję Rodzicom za zaopatrzenie dzieci w znicze. (26 października 2017 rok)

Spotkanie z pasjonatami

budowli z zapałek i numizmatyki.

Dzisiaj do naszego przedszkola zawitali: Pan Janusz - artysta, pasjonat budowania z zapałek oraz Pan Stanisław - kolekcjoner monet - numizmatyk , którzy opowiedzieli przedszkolakom o swoich pasjach, o swoim hobby oraz pokazali swoje niezwykłe zbiory i dzieła: wspaniałe budowle z zapałek oraz ogromną i cenną kolekcję monet. Pięknie dziękujemy za spotkanie !!!!( 25 października 2017 rok)

oklaski-emotikon-ruchomy-obrazek-0027,, Była sobie chatka taka.

w której mieszkała

Baba Jaga …. ”

Taki tytuł nosił konkurs plastyczno - techniczny zorganizowany na terenie naszego przedszkola przez Panie: Patrycję i Magdalenę, w którym nasze Pszczółki otrzymały nagrody:

kategoria wiekowa 5- 6 latki:

Basia Paradysz za zajęcie II miejsca

Maja Galos otrzymała wyróżnienie

Julia Nawrocka otrzymała nagrodę za udział w konkursie

Mateusz Grabowski otrzymał nagrodę za udział w konkursie

Bartosz Bieszczad otrzymał nagrodę za udział w konkursie

Gratuluję !!!! ( 23 października 2017 rok)

Drodzy Rodzice

serdecznie dziękuję

za zaopatrzenie dzieci w owoce i warzywa

Dziękuję

Rodzicom – Kingi Blachucik

Pani Jolancie Sarzyńskiej – Babci - Paulinki Sarzyńskiej

za udostępnienie sokowirówek.

gify warzywaDzień Warzyw i Owoców.

Dnia 20 października 2017 roku w naszej grupie obchodziliśmy ,, Dzień warzyw i Owoców” czyli dzień zdrowej energii. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza ,,Smaczne są owoce i warzywa" oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie: Dlaczego należy jeść owoce i warzywa?. Następnie na tacach dzieci tworzyły zbiory z przyniesionych owoców i warzyw oraz określały ,, na oko” czego jest więcej.

http://www.gify.net/data/media/108/graphics-fruit-947165.gifPo tak pracowitym zadaniu dzieci świetnie bawiły się podczas zabawy ruchowej przy muzyce ,, Ach gimnastyka dobra sprawa” oraz ,, Owocowe przysmaki”. Rozwijały także swoją koordynacje wzrokowo – ruchową podczas układania puzzli ,, Jaki masz owoc, jakie masz warzywo”. Gimnastykowały umysły w ramach rozwiązywania ,,owocowo-warzywnych zagadek".

gify warzywaDużo radości sprawiła naszym dzieciom zabawa ruchowa przy muzyce ,,Smaczne warzywa”. Następnie podczas zagadek ,, Owocowy talerz” dzieci rozróżniały owoce za pomocą zmysłu – smaku. Owoce z talerza znikły w mig.

warzywo-ruchomy-obrazek-0033Z przyniesionych marchewek, jabłek, bananów nasi mali kucharze zrobili pyszne i zdrowe soczki. Dziewczynki sok marchewkowo – jabłkowy a chłopcy marchewkowo – bananowy. Aby sprostać takiemu wyzwaniu dzieci zapoznały się z wyglądem i budową sokowirówek. Zadanie okazało się niezwykle proste. Pięknie dziękujemy naszej Pani Eli i Pani Jadzi, które marchewkę i owoce do wykonania soku umyły i pokroiły. Nad wykonaniem pysznych i bardzo zdrowych soków czuwały: nasza Pani Ela i Pani Dorotka. Serdecznie dziękujemy !!!!

gify warzywaByła to prawdziwa ,, bomba witaminowa” bez dodatku cukru. Trzy dzbanki soku znikły w mig, a dzieci prosiły nie o jedną, nie o dwie, a o aż trzy dokładki!!!!

Podobny obrazNastępnie dzieci rozwijały swój zmysł dotyku i węchu podczas zabawy ,,Kosz pełen warzyw”. Dzieci utrwaliły także litery wielkie i małe podczas zabawy przy muzyce ,, Jaka to głoska”. W czasie zabawy poruszały się w rytm muzyki a w jej przerwie wyodrębniały pierwszą głoskę podanego wyrazu (nazwa owocu lub warzywa) i ustawiały się przy kartonie z odpowiednią literą (wielką lub małą). Na zakończenie zabawy dały upust swojej niespożytej energii podczas zabawy ze śpiewem z podziałem na role ,, W ogrodzie warzywnym”. Był to kolejny dzień pełen radości. Bawiliśmy się wspaniale. (20 października 2017rok)

Spotkanie czytelnicze z Panią Bibliotekarką.

W środowy poranek po raz kolejny do naszej grupy zawitała Pani Ewa Wesołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej. Dzieci powitały Panią Ewę piosenką. Na spotkaniu czytelniczym miały okazję posłuchać legendy o narodzinach rzeki Wisły ze zbioru baśni i legend z różnych regionów Polski autorstwa Hanny Kostyrko ,, Klechty domowe” – ,,Podanie o Wiśle”. Świetna interpretacja i znakomicie zaprezentowanie tekstu legendy przez Panią Ewę spowodowało, że dzieci słuchały jak zaczarowane. Po lekturze żywiołowo odpowiadały na zadawane im pytania. Pani Ewa zaprosiła także dzieci do zabawy plastycznej podczas której rozwijały swoją sprawność manualną kolorując mapę Polski i zaznaczając na niej najdłuższą rzekę - Wisłę. Prace naszych dzieci będą zdobić hol biblioteki. W ramach podziękowania za spotkanie i wspólnie spędzony czas dzieci obdarowały Panią Ewę ,,serduszkiem” i kwiatuszkiem. Dziękujemy !!!! (18 października 2017 rok)

flet-poprzeczny-ruchomy-obrazek-0010nuty-ruchomy-obrazek-0067Filharmonia Przedszkolaka.nuty-ruchomy-obrazek-0067

Za nami drugi koncert muzyczny z cyklu ,, Filharmonia Przedszkolaka” . Tym razem bohaterem koncertu był flet prosty poprzeczny – instrument dęty drewniany, aerofon wargowy wykonany z drewna lub metalu. W ramach koncertu odwiedziła nas Pani Martyna , która zaprezentowała nam grę na flecie prostym poprzecznym. Cały koncert jak zwykle poprowadził Pan Mirosław, który opowiadał dzieciom o w/w instrumencie. Przedszkolaki poznały budowę, sposób i zakres możliwości wydobywania dźwięku. Dowiedziały się, że flet składa się z trzech części: główki, korpusu i stopki. W trakcie koncertu słuchaliśmy utworów muzycznych granych na flecie przy akompaniamencie pianina. Dzieci miały okazję wysłuchać: ,, Flinstonów”, ,, Lot trzmiela”, ,, Piraci z Karaibów ”, ,, Mary Popins”, a także zaśpiewać kolejną już zwrotkę ,, Filharmonii Przedszkolaka” o flecie. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniały koncert… (16 października 2017 rok)

     Drodzy Rodzice!!!!

Serdecznie dziękuję

za pamięć, życzenia, kwiaty,

piękny jesienny stroik, puchar,

słodkości i ciasta dla Pracowników naszego Przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej.dziekuje_roza

Podobny obrazDzień Edukacji Narodowej.

Dnia 13 października w naszym Przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nie tylko Nauczycieli, ale wszystkich Pracowników Przedszkola. Nasze Dzieci w tym dniu wystąpiły z krótkich programem artystycznym. Poprzez dedykowane wiersze Pracownikom naszego Przedszkola, piosenki, taniec oraz życzenia dzieci wyraziły swoją wdzięczność za codzienną pracę, trud włożony w ich edukację i wychowanie, cierpliwość, miłość, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki. Na zakończenie uroczystości wręczyły wszystkim obecnym Pracownikom piękne serduszka własnoręcznie wykonane przez Panią Izabelę Jopek. Pięknie dziękujemy !!!! Dziękuję Pani Wicedyrektor mgr Grażynie Polczyk za oprawę muzyczną uroczystości  i naszym ,, Pszczółkom" za przepiękny występ (13 października 2017 rok)

Składam serdeczne podziękowanie

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicomserce-ruchomy-obrazek-0589

serce-ruchomy-obrazek-0589Karolka Okuniewiczserce-ruchomy-obrazek-0589

za sponsorowanie słodkiej części uroczystości

,, Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka”

gify mądra sowaPasowanie

na Przedszkolaka i Starszaka.

Kiedy jesień jest wokoło, wtedy wszystkim jest wesoło. Gdzieś daleko lecą ptaki, a w przedszkolu przedszkolaki dziś piosenki zaśpiewają, dzielnie spełnią swe zadanie, potem będzie pasowanie na ,, Dzielnego Przedszkolaka i Starszaka" bo to już tradycja taka. Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,, Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka". Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystyczno-muzycznej przez grupę ,,Pingwinki" i ,, Myszki”. Dziękujemy Paniom: Patrycji, Natalii i Korduli za przygotowanie części artystycznej a Dzieciom za przepiękny występ. Po części artystycznej Pani Dyrektor mgr Izabela Krzykawska odczytała dzieciom ślubowanie i dokonała pasowania. Za dotknięciem ołówka każde dziecko stało się ,,Dzielnym Przedszkolakiem i Starszakiem". Na pamiątkę tego wydarzenia nasi nowi koledzy: Karolek i Oktawian otrzymali znaczek z patronką naszego przedszkola a nasze sześciolatki: Natalka, Lenka, Bartuś, Pawełek, Kubuś, Szymuś, Kacperek otrzymali znaczek ,, jestem w zerówce”. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Naszym Przedszkolakom i Starszakom życzę wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką, sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony z koleżankami i kolegami w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu!!!! (12 października 2017 rok)

Serdecznie dziękuję

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicom za zaangażowanie w zorganizowaniu uroczystości

z okazji ,,Dnia Chłopaka".

Szczególne podziękowania kieruję

do

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Bartusia Bieszczad, którzy w imieniu serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicówserce-ruchomy-obrazek-0589 zakupili i dostarczyli do naszej grupy upominki dla naszych bohaterów dnia – kredki SPIDERMAN.

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Julki Nawrockiej za przepyszne ciasto czekoladowe, które upiekła Pani Karolina Nawrocka,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Kubusia Jadczyk za rurki waflowe, markizy z orzeszkami, słomki ptysiowe,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Wiktorka Bartela za łakotki maślane, paluszki

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Mateuszka Grabowskiego za gumy rozpuszczalne - Haribo Maoam Stripes

Znalezione obrazy dla zapytania dzień przedszkolaka cliparty, gify,, Dzień Chłopaka”

na sportowo bo to zdrowo.

W tym dniu szczególnym - września 29, witaliśmy serdecznie Chłopaka każdego. Z okazji tego dnia niezwykłego życzyliśmy naszym Chłopakom wszystkiego najlepszego: humoru radosnego i aby codziennie spotkało Ich coś magicznego oraz uśmiechu pogodnego na każdy moment życia. Było tradycyjnie 100 lat odśpiewane przez koleżanki z grupy. Następnie świetnie bawiliśmy się podczas zabaw muzyczno – ruchowych: ,, Na prawo, na lewo”, ,, Moja Ulijanko”, ,, Nie chcę cię”. Chłopcy zostali obdarowani przez dziewczynki prezentem – kredkami SPIDERMAN. Dziękujemy Drodzy Rodzice !!!!

Było na sportowo bo to bardzo zdrowo. Wszak nasi Chłopcy i nasze Dziewczynki dysponują niespożytą energią. Podczas konkurencji sportowych dzieciaki rozwijały swoją aktywność fizyczną, sprawność ruchową, uczyły się zasad ,,zdrowej rywalizacji. Konkurencje sportowe przeplatane były pląsami przy muzyce.

Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dziękujemy Drodzy Rodzice!!!!

A kiedy nasze dzieciaki się posiliły, pyszny soczek wypiły to z wielką ochotą do zabawy oraz konkurencji sportowych ruszyły. Sportowych emocji nie brakowało, a wszyscy bawili się doskonale. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.(29 września 2017 rok)

prezent w pudełku zielonym Najlepsze życzonka,

pięknego w życiu słonka,

smutków małych jak biedronka

i szczęścia wielkiego jak smok!!!!

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny dzieci urodzonych we wrześniu. Był tort, życzenia, wspólna zabawa i oczywiście prezenty. Nasza wrześniowa solenizantka to Lenka Kęsicka. Wszystkiego najlepszego!!!! (28 wrzesień 2017 rok)

skrzypce-ruchomy-obrazek-0037nuty-ruchomy-obrazek-0067Filharmonia Przedszkolaka.nuty-ruchomy-obrazek-0067

Za nami pierwszy w tym roku koncert muzyczny z cyklu ,, Filharmonia Przedszkolaka”. Tym razem bohaterem koncertu były skrzypce – instrument strunowy z grupy smyczkowych. W ramach koncertu odwiedzili nas: Pan Marek, którzy zaprezentowali nam grę na skrzypcach. Cały koncert poprowadził Pan Mirosław, który opowiadał dzieciom o w/w instrumencie. Przedszkolaki poznały budowę, sposób i zakres możliwości wydobywania dźwięku. Dowiedziały się, że skrzypce zbudowane są z dwóch lekko wypukłych drewnianych płyt , kołeczka, który zwany jest duszą, podbródka, podstawek, strun, stroika, otworów rezonansowych, tłumika, ślimaka, żeberka oraz smyczka, który składa się z części drewnianej, żabki i końskiego włosia. W trakcie koncertu słuchaliśmy utworów muzycznych granych na skrzypcach przy akompaniamencie pianina. Dzieci miały okazję wysłuchać: ,, Kurki trzy”, ,, Melodię na strunę G'' Jana Sebastiana Bacha, Taniec z szablami'', ,, Jesień '' z cyklu ,, Cztery pory roku ''Antoniego Vivaldiego”. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniały, dostarczający wielu przeżyć i radości koncert. . (25 wrzesień 2017 rok)

nuta-i-klucz-wiolinowy-ruchomy-obrazek-0002Od dawna wiadomo, że muzyka jest wszędzie, a kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata wykonywanej przez profesjonalistów.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu w naszej grupie dnia -

,, W Krainie Pani Jesieni”

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicom za inwencję twórczą i przygotowanie dla swoich pociech - przepięknych strojów jesiennych, soki i paluszki.

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Katarzynie i Adamowi Galos za przepyszne własnoręcznie upieczone przez Panią Kastarzynę babeczki,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Justynie i Mariuszowi Banduch za wafelki i ciasteczka,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Magdalenie i Pawłowi Sarzyńskim za przecudnej urody talerzyki w kropeczki, biszkopty, paluszki, żelki,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Dominice i Sewerynowi Mzyk za ciasteczka,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Justynie i Kamilowi Grabowskim za pałeczki kukurydziane, wafelki, rurki,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Ewie i i Marcinowi Sarzyńskim za ciasteczka,

serce-ruchomy-obrazek-0589Państwu Sylwii i Sebastianowi Bieszczad za zakupienie soczków i paluszki.

Jesień Napis

Podobny obraz

Dzisiaj mimo, że na dworze wietrznie, chłodno i deszczowo nasze dzieci bawiły się ,,W Krainie Pani Jesieni". Było bardzo radośnie. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali ciekawe i pomysłowe jesienne stroje. Był to kolejny dzień rozwijania dziecięcej aktywności. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza i krótkiej rozmowy na temat jesieni oraz od prezentacji jesiennych strojów pod hasłem - ,,Dzisiaj pięknie wyglądamy - prezentacje strojów zaczynamy". Dzieci gimnastykowały umysły w ramach rozwiązywania zagadek w formie słownej i słuchowej, dzieliliśmy wyrazy na sylaby, głoski, układaliśmy zdania, których tematem przewodnim była jesień: kolorowa, wietrzna, mokra.

Posypały się listeczki dookoła. To już jesień te listeczkiz wiatrem woła.... Wiatr to dominujący atrybut jesieni: czuliśmy go wszyscy na całym ciele, zbieraliśmy porozrzucane przez niego kolorowe listki a także uczestniczyliśmy w zabawie tanecznej z liściem na głowie, ćwiczeniach oddechowych z wykorzystaniem rurek do napojów dmuchając w kolorowe liście, które na koniec zabawy przy pomocy oddechu - wciągając powietrze rurkami przenosiliśmy do kosza Pani Jesieni.

Podobny obrazA muzyka wciąż radośnie grała i wszystkie dzieci do tańca porwała. Kasztany, szyszki i żołędzie posłużyły nam do zabawy w segregowanie, tworzenie zbiorów i określanie na oko czego było więcej : kasztanów,, szyszek czy żołędzi. Po tak pracowitym zadaniu ruszyliśmy do pląsów przy muzyce. Dużo radości sprawił nam konkurs zwijania kolorowych liści na patyki.

zdjcie22385.jpg - 803.97 kbBył też czas na małe co nieco. Dziękujemy Drodzy Rodzice!!!! Z pełnymi brzuszkami ruszyliśmy do zabawy. Świetnie bawiliśmy się podczas konkursu chrupania pysznej, zdrowej marchewki. Dzieci rozpoznawały oznaki jesieni wszystkimi zmysłami: oglądając , bawiąc sie kasztanami, żołędziami, szyszkami, słuchając jak pada deszcz i gwiżdże jesienny wiatr. Rozwijały twórcze myślenie, procesy poznawcze a także umiejętność współdziałania z innymi. Pierwszy dzień jesieni upłynął w naszej grupie pod znakiem wesołej zabawy. (22 września 2017 rok)

Składam serdeczne podziękowania

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodzicomserce-ruchomy-obrazek-0589 za zaangażowanie w zorganizowaniu

uroczystości z okazji ,, Dnia Przedszkolaka".

Szczególne podziękowania kieruję

do

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Paulinki Sarzyńskiej za pyszne ciasta czekoladowe własnoręcznie upieczone przez Panią Magdalenę Sarzyńską,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców - Mateuszka Grabowskiego za biszkopciki z nadzieniem,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Julki Nawrockiej za prażynki solone,

serce-ruchomy-obrazek-0589Rodziców – Basi Paradysz, Mai Galos, Kingi Blachucik za oprawę muzyczną naszej zabawy – płyty CD z ulubionymi hitami naszych milusińskich.

Przedszkolaki święto mają.

Tańczą, skaczą i śpiewają....

Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują ,,Dzień Przedszkolaka". Dnia 20 września 2017 roku w naszej grupie świetnie bawiliśmy się podczas obchodów ,,Dnia Przedszkolaka". Naszą zabawę zaczęliśmy już przed śniadankiem od cyklicznego środowego ,,Poranka muzycznego” prowadzonego przez naszą Panią Grażynkę. Przy akompaniamencie akordeonu dzieci świetnie bawiły się podczas zabaw muzyczno -ruchowych ,, Woźnica” oraz ,, Tam stoją krokodyle. Śpiewaliśmy także hymn naszego przedszkola ,, Basia Barbóreczka” oraz utrwaliliśmy piosenki: ,, Przedszkole drugi dom” , ,,Wiatr psotnik”. Zabawy z muzyką przy akompaniamencie akordeonu sprawiły dzieciom wielką radość. Za wspaniałą zabawę serdecznie dziękujemy naszej Pani Wicedyrektor mgr Grażynie Polczyk.

Po śniadanku naszą zabawę zaczęliśmy od wysłuchania i omówienia wiersza Urszuli Piotrowskiej ,, A ja jestem przedszkolakiem”. Zabawa ,,Czarodziejski pył" wprawiła nas w dobry humor i chęć do dalszej zabawy. Były pląsy przy muzyce oraz wesołe zabawy z balonami, rzuty sersem do celu , zabawa z chustą animacyjną. Nie zabrakło też w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dziękujemy Drodzy Rodzice !!!! Zabawa w ,,Dniu Przedszkolaka" bardzo się udała i dużo radości nam wszystkim dała. Naszym Kochanym Przedszkolakom życzę wielu radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką, sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony z koleżankami i kolegami w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu!!!!. A jak bawiły się nasze dzieci to sami zobaczcie... (20 września 2017 rok)

zdjcie21898.jpg - 928.04 kbSpotkanie czytelnicze z Panią Bibliotekarką.

W czwartek 14 września 2017 roku do naszej grupy zawitała Pani Ewa Wesołek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 w Rudzie Śląskiej. Spotkanie tematycznie było związane z przestrzeganiem bezpieczeństwa na drodze. Dzieci bez problemu rozwiązały przygotowane przez Panią Ewę zagadki, ale też z uwagą wysłuchały wierszy mówiących o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze. Po lekturze dzieci żywiołowo odpowiadały na zadawane im pytania. Pani Ewa zaprosiła także dzieci do zabawy podczas której rozwijały swoją sprawność manualną kolorując sygnalizator świetlny. Prace naszych dzieci będą zdobić hol biblioteki. Pięknie dziękujemy !!!! Już czekamy na kolejne spotkanie – tym razem w bibliotece. (14 września 2017 rok)

Przedszkole to jest mały światek
dla dzieci do 7 latek.

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci, idą do przedszkola z Rodzicami nasze Dzieci. W przedszkolu zabawek i książek bez liku, każdy ma miejsce przy małym stoliku. Razem z naszą Panią, pilnie sie uczymy. Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy. Nasza grupa liczy 25 dzieci, 10 energicznych dziewczynek i 15 niemniej ruchliwych chłopców. Przybyło do naszego grona dwóch nowych kolegów: Karolek i Oktawian, którzy już na dobre zadomowili się w naszej grupie. W pierwszych dniach naszej przedszkolnej przygody świetnie bawiliśmy się w naszej sali. Był to też czas na zdobywanie nowych umiejętności i wiadomości, ale i także na utrwalenie już tych zdobytych. Korzystaliśmy też ze sprzyjającej aury bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym.

Mamy tu zabawek wiele, razem bawić sie weselej, bo koleżanki i kolegów dobrych mam....

Każde dziecko się raduje śliczne ząbki pokazuje i nie czuje nigdy bólu bo szczoteczką szuru buru. Codzienne po obiadku dbamy o higienę jamy ustnej – myjemy ząbki.

 

dziecko-ruchomy-obrazek-0146Mija wakacji czas, nasze przedszkole wita Was. Żwawo kroczą do przedszkola po wakacjach dzieci. Deszczyk kropi, ptaszek śpiewa, w górze słońce świeci. Wietrzyk dzieciom śpiewnie gra.Wszyscy wchodzą do swej sali. Lalki w kąciku już czekają, klocki wszystkich Was wzywają. A na półkach samochody już szykują się do drogi. Bardzo dzisiaj się cieszymy, że jesteśmy razem. Do przedszkola powracamy. Dość już letnich wrażeń. Dużo pracy nas czeka, nowe niespodzianki, ciekawe wiadomości, koledzy oraz koleżanki. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, aby dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Życzę Wam wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć a Rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.

Czytany 23932 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 grudzień 2017 21:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.