Pszczółki

                                    pszczolka-ruchomy-obrazek-0140Pszczółki - 3 latki  pszczolka-ruchomy-obrazek-0140 

Drodzy Rodzice serdecznie witamy w roku szkolnym 2019/2020

 

OGŁOSZENIA:

                                  linia

 ,, Chociaż jesteśmy jeszcze mali,

to Przedszkolaki z nas wspaniałe"

Dnia 20 września (piątek)

wspólnie z dziećmi będziemy się bawić

podczas obchodów,,Dnia Przedszkolaka"       linia

Dnia 23 września (poniedziałek)

w ramach realizacji tematyki tygodnia wspólnie

z dziećmi będziemy się bawić podczas

,,Dnia Kolorów Jesieni".

W związku z tym proszę, aby w tym dniu dzieci miały jeden element ubrania np. koszulkę w wybranym kolorze jesiennym: pomarańczowym, czerwonym, żółtym lub brązowymlinia

 

30 września (poniedziałek)

- data nam nie obca -

w tym dniu będziemy obchodzić

,,Dzień Chłopca"

 

                   linia

      Zgodnie z ustaleniami na zebraniu grupowym serdecznie zapraszam chętnych Rodziców do udziału w spotkaniach z cyklu:

,,Czytający Rodzice" oraz  ,,Rodzic w roli eksperta".

Proszę o osobisty kontakt chętnych Rodziców w celu ustalenia terminu i godziny spotkania.                                   

 

                       

linia

GALERIA:

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"(Wisława Szymborska)

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom. Naszym pierwszym miłym, ciepłym i uśmiechniętym Gościem, który w ramach spotkań z cyklu ,,Czytający Rodzice" i kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom" zabrał nasze dzieci w podróż lokomotywą była Pani Magdalena - Mamusia naszego Filipka. Pszczółki pięknie się z naszym Gościem przywitały, piosenkę ,,Jestem sobie przedszkolaczek” zaśpiewały oraz zabawę muzyczno – ruchową ,,Części ciała” pokazały. Następnie jeden z najwspanialszych utworów wierszowanych dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima ,,Lokomotywa” w interpretacji Pani Magdy wysłuchały. Szymborska   pisała, że trzeba czytać tak, jakby się głośno myślało. Wtedy słowo nie traci swojej mocy i sensu. Pani Magda ujawniła swój wielki talent podczas interpretacji wiersza, ale przede wszystkim potrafiła wspaniale nawiązać kontakt z naszymi dziećmi. Dzieci były zachwycone. Na zakończenie naszego spotkania wspólnie z Panią Magdą wyruszyliśmy w podróż podczas zabawy muzyczno-ruchowej ,,Jedzie pociąg”. Pięknie dziękujemy Pani Magdalenie za spotkanie, zabawę, poświęcony czas oraz zaangażowanie w życie naszej grupy i prosimy o jeszcze!!!! : ) (12 wrzesień 2019 rok)

Pierwsze nasze wesołe zabawy

w ogrodzie przedszkolnym.

Gdy słoneczko świeci w ogrodzie przedszkolnym bawią się nasze dzieci. Zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co Przedszkolaki lubią najbardziej. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym w piaskownicy, huśtawkach, zjeżdżalni, karuzeli…. (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa) dostarczają dzieciom  wiele radości, ale także są prawdziwą nauką. Ogród przedszkolny jest dla dzieci miejscem zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich także źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. (12 wrzesień 2019 rok)

Uczymy się trudnej sztuki

wycinania nożyczkami.

Sprawność dłoni i palców u małego dziecka, czyli motoryka mała, to jedna ze sfer rozwoju, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę. Na każdym etapie wspierać ją można w trochę inny sposób. Jednym z nich jest umożliwienie dziecku aktywności plastycznej. Dzisiaj po obiadku nasze dzieci zapoznały się ze sposobem prawidłowego trzymania i bezpiecznego posługiwania się nożyczkami. Nie jest to taka łatwa sprawa…. Trzeba prawidłowo trzymać nożyczki i kartkę. Nasze Pszczółki ćwiczyły chwytanie i ruchy dłonią, wycinając paski…. Zabawa z nożyczkami naszym dzieciom bardzo się podobała. Będziemy tą umiejętność doskonalić podczas całego roku przedszkolnego. (11 wrzesień 2019 rok)

Pszczółki to zuchy małe bo zasady

bezpieczeństwa przestrzegają

i w ruchu drogowym się poruszają.

Dnia 10 września 2019 roku nasze Pszczółki wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem naszej wycieczki było przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w bezpiecznym i prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Dzieci z wielką uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy poruszające się po drodze. Teraz już każda Pszczółka wie, jak należy zachowywać się na ulicy, gdzie można przechodzić przez jezdnię, na jakim świetle.... Dzieci poradziły sobie świetnie!!!! (10 wrzesień 2019 rok)

Jestem sobie Przedszkolaczek....

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci, idą do przedszkola z Rodzicami nasze Dzieci. W przedszkolu zabawek i książek bez liku, każdy ma miejsce przy małym stoliku. Minął pierwszy tydzień naszej przedszkolnej przygody. Nasze mądre, zdolne i utalentowane Pszczółki bardzo pilnie uczestniczyły w sytuacjach edukacyjnych mających na celu wprowadzenie ich w świat przedszkolnych zasad. Dzieci poznały przedszkole, rytm dnia, salę, łazienkę. Uczestniczyły w licznych zabawach muzyczno-ruchowych i integracyjnych. Wspólne zabawy pozwoliły naszym Pszczółkom poznać się nawzajem i odkryć wszystkie zabawki znajdujące się w naszej sali. Rozwijały swoje umiejętności wokalne, pamięć, słuch muzyczny podczas nauki metodą ze słuchu i zabawy z piosenką -,,Jestem sobie przedszkolaczek, pięknie liczyły w zakresie dwóch, bawiły się kolorami. Dzieci wykonały pierwszą pracę plastyczną. Malowały patyczkami higienicznymi i powstały przecudnej urody Pszczółki - symbol naszej grupy. Ustaliliśmy także nasz obrazkowy ,,Kodeks Przedszkolaka" - zbiór zasad obowiązujących w naszej grupie. Dzieci wypowiadały się na temat właściwego i niewłaściwego zachowania, złożyły podpis w postaci stempla z umalowanego farbą paluszka na znak aprobaty. Będziemy go przestrzegać (przynajmniej postaramy się). Dzieci chodziły na spacery poznając okolice, aktywnie spędzając czas na dworze. Mamusiu, Tatusiu zobaczcie jak wesoło spędziliśmy pierwszy tydzień w przedszkolu........! (06 wrzesień 2019 rok)

WITAJ PRZEDSZKOLE.

Witamy serdecznie w naszym przedszkolu naszych nowych Przedszkolaków i Rodziców. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Rok z nową przedszkolną przygodą. Lalki w kąciku już czekają, klocki wszystkich Was wzywają. A na półkach samochody już szykują się do drogi. Obiecujemy, że nie będzie Wam tutaj nudno. Dużo pracy nas czeka, niespodzianki, ciekawe wiadomości, koledzy oraz koleżanki. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, aby dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Życzymy Wam wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć a Rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia. 

Czytany 32121 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 wrzesień 2019 07:04

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.